Van de Ven en Maatsen voor het eerst in voorselectie Oranje
ZEIST (ANP) - Verdedigers Micky van de Ven en Ian Maatsen maken voor het eerst deel uit van de voorselectie van Oranje. Bondscoach Ronald Koeman heeft 29 spelers opgenomen in zijn voorlopige selectie voor de komende interlandperiode.
De 22-jarige Van de Ven maakte recent de overstap naar de Engelse topclub Tottenham Hotspur, die de centrale verdediger overnam van het Duitse VfL Wolfsburg. Maatsen (21), die vooral als linksback speelt, staat onder contract bij Chelsea. Afgelopen seizoen werd hij uitgeleend aan Burnley. Maatsen trainde al wel eens mee met Oranje. In aanloop naar de finaleronde van de Nations League deed een aantal spelers van Jong Oranje mee bij het grote Oranje.
Tijjani Reijnders, die AZ heeft verruild voor AC Milan, behoort ook tot de voorselectie. Datzelfde geldt voor onder anderen Marten de Roon (Atalanta), Mats Wieffer (Feyenoord) en Daley Blind (Girona FC). Koeman heeft vier keepers opgenomen in zijn voorselectie: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford), Andries Noppert (sc Heerenveen) en Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion). Jasper Cillessen (NEC) ontbreekt.
Op donderdag 7 september speelt Oranje in Eindhoven tegen Griekenland en drie dagen later is Ierland in Dublin de tegenstander.
De definitieve selectie wordt op vrijdag 1 september bekendgemaakt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Serviƫ.
7 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
15 minuten geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israƫlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
11 uur geleden