Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Sanden speelt twijfels over Spelen van zich af

Van de Sanden speelt twijfels over Spelen van zich af

ENSCHEDE (ANP) - Voetbalster Shanice van de Sanden twijfelde de afgelopen maanden behoorlijk over haar plek in de olympische selectie van Oranje. De excentrieke rechtsbuiten kwam bij haar Duitse club VfL Wolfsburg weinig aan spelen toe en kreeg in haar privéleven met veel verdriet te maken. "Ja, ik heb wel getwijfeld of ik mee zou mogen naar Japan. Maar als ik nu zie wat ik het team kan geven, dan heb ik er alle vertrouwen in", zei Van de Sanden na de met 7-0 gewonnen oefeninterland van Oranje tegen Noorwegen.

De 28-jarige Utrechtse kwam direct na rust in het veld voor Lieke Martens, die na een wervelend optreden in de eerste helft rust kreeg van bondscoach Sarina Wiegman. Van de Sanden begon met het missen van een open kans, maar kwam in de 73e minuut alsnog tot scoren met een fraai stiftje over de Noorse keepster. Geëmotioneerd keek ze even naar boven.

"Er ging op dat moment ontzettend veel door mijn hoofd heen. Ik hoef denk ik niet te zeggen wat, dat kon je wel zien aan hoe ik juichte", zei Van de Sanden. Eind vorig jaar overleed haar schoonvader, begin dit jaar haar eigen vader. "Ik ben door een achtbaan gegaan de afgelopen 1,5 jaar. Ik heb een heel moeilijk jaar gehad, waarin ik niet veel heb gespeeld bij mijn club. Maar als je hard blijft werken, kan je heel ver komen. En ik heb hier keihard voor gewerkt. Ik was blij dat ik al direct na rust mocht invallen, dan heb je toch wat langer de tijd om in je spel te komen." Van de Sanden gaf na haar doelpunt ook de assist bij de 7-0 van Daniëlle van de Donk.

Bondscoach Sarina Wiegman maakt in de loop van woensdag bekend welke 22 voetbalsters ze meeneemt naar Japan. Van de Sanden rekent erop dat ze daar bij zit. "Ik wil heel veel moois brengen op de Spelen."

Meer uit Voetbal

Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

3 minuten geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

6 minuten geleden
Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

1 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

17 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

18 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

18 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

18 uur geleden