Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi vertrouwt tegen Portugal op 'ervaren' internationals

Van de Looi vertrouwt tegen Portugal op 'ervaren' internationals

TBILISI (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi is niet bang dat Jong Oranje zich zaterdag tijdens de tweede wedstrijd op het Europees kampioenschap laat imponeren door Portugal. De Portugezen begonnen het toernooi met een verrassende nederlaag tegen de leeftijdsgenoten van Jong Georgië (2-0) en hebben tegen Nederland een overwinning nodig om een plek in de kwartfinales in eigen hand te houden.

Portugal ligt Nederland niet, afgaand op het verleden. Het Nederlands elftal verloor geregeld en hield er dan vaak het gevoel aan over dat die nederlaag niet nodig was.

"Zij hebben hun eigen cultuur van voetballen. Daar zijn ze ook groot mee geworden, ze halen daar uitstekende prestaties mee. Dus dat moeten ze ook vooral blijven doen", aldus Van de Looi vrijdag tijdens een persconferentie over de temperamentvolle manier van voetballen van de Portugezen. "Maar ze kunnen het ook koppelen aan goed voetbal. Wij zijn daar iets anders in, wij zijn daar niet zo goed in. Wij kunnen ons beter focussen op het voetbal."

Wijzer geworden

Van de Looi vertrouwt op de 'ervaren' jeugdinternationals in zijn selectie. "We hebben geen naïeve spelersgroep. Kijk naar Micky van de Ven", zei de bondscoach, wijzend naar de verdediger die naast hem achter de tafel zat. "Hij heeft een heel seizoen in de Bundesliga achter de rug. We hebben nog wel meer jongens die over de grens hebben gespeeld. Zij zijn langzaam wel wat wijzer geworden. Ik ben benieuwd hoe ze het morgen doen, ik heb er vertrouwen in."

Van de Ven zei dat Jong Oranje het gelijkspel in het openingsduel met België (0-0) achter zich had gelaten. "We hadden de wedstrijd in de eerste helft in het slot kunnen gooien, maar na rust redde keeper Bart Verbruggen ons een aantal keer. We moeten nu naar Jong Portugal kijken."

Meer uit Voetbal

De Jong fit genoeg voor rentree in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.

31 minuten geleden
Indonesische bond wist dat voetballers Nederlanderschap verloren

JAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.

32 minuten geleden
Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

15 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

15 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

16 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

16 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

16 uur geleden