Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi vertrouwt tegen Portugal op 'ervaren' internationals

Van de Looi vertrouwt tegen Portugal op 'ervaren' internationals

TBILISI (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi is niet bang dat Jong Oranje zich zaterdag tijdens de tweede wedstrijd op het Europees kampioenschap laat imponeren door Portugal. De Portugezen begonnen het toernooi met een verrassende nederlaag tegen de leeftijdsgenoten van Jong Georgië (2-0) en hebben tegen Nederland een overwinning nodig om een plek in de kwartfinales in eigen hand te houden.

Portugal ligt Nederland niet, afgaand op het verleden. Het Nederlands elftal verloor geregeld en hield er dan vaak het gevoel aan over dat die nederlaag niet nodig was.

"Zij hebben hun eigen cultuur van voetballen. Daar zijn ze ook groot mee geworden, ze halen daar uitstekende prestaties mee. Dus dat moeten ze ook vooral blijven doen", aldus Van de Looi vrijdag tijdens een persconferentie over de temperamentvolle manier van voetballen van de Portugezen. "Maar ze kunnen het ook koppelen aan goed voetbal. Wij zijn daar iets anders in, wij zijn daar niet zo goed in. Wij kunnen ons beter focussen op het voetbal."

Wijzer geworden

Van de Looi vertrouwt op de 'ervaren' jeugdinternationals in zijn selectie. "We hebben geen naïeve spelersgroep. Kijk naar Micky van de Ven", zei de bondscoach, wijzend naar de verdediger die naast hem achter de tafel zat. "Hij heeft een heel seizoen in de Bundesliga achter de rug. We hebben nog wel meer jongens die over de grens hebben gespeeld. Zij zijn langzaam wel wat wijzer geworden. Ik ben benieuwd hoe ze het morgen doen, ik heb er vertrouwen in."

Van de Ven zei dat Jong Oranje het gelijkspel in het openingsduel met België (0-0) achter zich had gelaten. "We hadden de wedstrijd in de eerste helft in het slot kunnen gooien, maar na rust redde keeper Bart Verbruggen ons een aantal keer. We moeten nu naar Jong Portugal kijken."

Meer uit Voetbal

Gouweleeuw is Nederlander met meeste duels in Bundesliga

AUGSBURG (ANP) - Voetballer Jeffrey Gouweleeuw is sinds zaterdag de Nederlander met de meeste wedstrijden in de Bundesliga. De 33-jarige centrale verdediger van FC Augsburg speelt tegen VfL Wolfsburg zijn 250e competitieduel.

1 uur geleden
Neymar haakt met blessure af bij Braziliaanse nationale ploeg

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetballer Neymar moet de WK-kwalificatieduels met Colombia en Argentinië toch aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige aanvaller van Santos kampt met een bovenbeenblessure.

16 uur geleden
Cillessen ontsnapt met Las Palmas aan verlies in degradatiekraker

LAS PALMAS (ANP) - Doelman Jasper Cillessen heeft met zijn club Las Palmas in eigen huis ternauwernood een nederlaag afgewend. De degradatiekraker tegen Deportivo Alavés eindigde in een 2-2-gelijkspel, waarbij de twee doelpunten van de thuisploeg in de blessuretijd vielen.

18 uur geleden
ADO Den Haag klopt Vitesse en klimt naar tweede plaats

ARNHEM (ANP) - ADO Den Haag is in de Keuken Kampioen Divisie gestegen naar de tweede plek. De ploeg van trainer Darije Kalezic won op bezoek bij Vitesse met 1-0 door een doelpunt van Alex Schalk.

19 uur geleden
Geen winnaar bij wedstrijd tussen Almere City en NAC

ALMERE (ANP) - Almere City en NAC Breda hebben een punt overgehouden aan het onderlinge duel in de Eredivisie. Het werd 1-1. Beide treffers vielen voor de pauze.

19 uur geleden
Nigeriaanse spits Osimhen met hattrick aan basis zege Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Victor Osimhen heeft met een hattrick een belangrijke rol gespeeld in de 4-0-overwinning van Galatasaray op Antalyaspor. De 26-jarige Nigeriaanse international is dit seizoen bij de Turkse club met 26 doelpunten in verschillende competities van grote waarde. Osimhen staat onder contract bij het Italiaanse Napoli, maar komt dit seizoen op huurbasis uit voor Galatasaray.

21 uur geleden
Voetbalster Beerensteyn gedeeld topscorer in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Voetbalinternational Lineth Beerensteyn heeft haar twaalfde doelpunt van het seizoen gemaakt in de Duitse Bundesliga. Daarmee is de spits van VfL Wolfsburg gedeeld topscorer met Laura Freigang van Eintracht Frankfurt.

22 uur geleden