Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi vertrouwt tegen Portugal op 'ervaren' internationals

Van de Looi vertrouwt tegen Portugal op 'ervaren' internationals

TBILISI (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi is niet bang dat Jong Oranje zich zaterdag tijdens de tweede wedstrijd op het Europees kampioenschap laat imponeren door Portugal. De Portugezen begonnen het toernooi met een verrassende nederlaag tegen de leeftijdsgenoten van Jong Georgië (2-0) en hebben tegen Nederland een overwinning nodig om een plek in de kwartfinales in eigen hand te houden.

Portugal ligt Nederland niet, afgaand op het verleden. Het Nederlands elftal verloor geregeld en hield er dan vaak het gevoel aan over dat die nederlaag niet nodig was.

"Zij hebben hun eigen cultuur van voetballen. Daar zijn ze ook groot mee geworden, ze halen daar uitstekende prestaties mee. Dus dat moeten ze ook vooral blijven doen", aldus Van de Looi vrijdag tijdens een persconferentie over de temperamentvolle manier van voetballen van de Portugezen. "Maar ze kunnen het ook koppelen aan goed voetbal. Wij zijn daar iets anders in, wij zijn daar niet zo goed in. Wij kunnen ons beter focussen op het voetbal."

Wijzer geworden

Van de Looi vertrouwt op de 'ervaren' jeugdinternationals in zijn selectie. "We hebben geen naïeve spelersgroep. Kijk naar Micky van de Ven", zei de bondscoach, wijzend naar de verdediger die naast hem achter de tafel zat. "Hij heeft een heel seizoen in de Bundesliga achter de rug. We hebben nog wel meer jongens die over de grens hebben gespeeld. Zij zijn langzaam wel wat wijzer geworden. Ik ben benieuwd hoe ze het morgen doen, ik heb er vertrouwen in."

Van de Ven zei dat Jong Oranje het gelijkspel in het openingsduel met België (0-0) achter zich had gelaten. "We hadden de wedstrijd in de eerste helft in het slot kunnen gooien, maar na rust redde keeper Bart Verbruggen ons een aantal keer. We moeten nu naar Jong Portugal kijken."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

1 uur geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

1 uur geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

2 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

3 uur geleden
Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

5 uur geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

8 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

20 uur geleden