Van de Looi pareert kritiek: we spelen altijd met vier aanvallers
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi is het niet eens met de kritiek op de speelwijze van zijn elftal bij het Europees kampioenschap. Jong Oranje creëerde de eerste twee groepswedstrijden tegen Jong Roemenië (1-1) en Jong Duitsland (1-1) weinig kansen. Dat komt volgens Van de Looi niet doordat Nederland zonder echte vaste spits speelt.
"Wij spelen altijd met vier aanvallers. Twee jongens voorop en twee erachter. Dat rouleert, daar zit diepte in en spelers die tussen de linies spelen. Daarin kunnen we verschillende keuzes maken en vandaag kozen we hiervoor", zei de trainer na het gelijkspel tegen de Duitsers in Szekesfehervar.
Noa Lang, Dani de Wit, Cody Gakpo, Justin Kluivert vormden de vier aanvallers tegen Duitsland. Tegen Roemenië speelde Myron Boadu nog in plaats van Gakpo. De AZ-spits kwam zaterdag niet in de plannen van Van de Looi voor. Ferdi Kadioglu verving halverwege de eerste helft de geblesseerd uitgevallen Lang, Javairô Dilrosun kwam in de 78e minuut Kluivert aflossen en Brian Brobbey mocht de laatste minuten meedoen in plaats van De Wit, die bij AZ veelal reserve is.
Emotie
Van de Looi reageerde kort na afloop van het duel op tv wat geprikkeld toen hem naar zijn aanvalslinie werd gevraagd. Even later zei hij: "Misschien kwam het door mijn emotie na de wedstrijd dat ik wat feller was. Als je ons team niet gevolgd hebt de hele kwalificatie, dan kan het in de ogen van de analytici overkomen dat we zonder echte spits spelen", zei hij. "Of de bezetting voor het doel dun was? Dat viel wel mee. Op momenten was dat oké. Ik vind ook wel dat we er niet overdreven vaak doorkwamen. Ze hadden het vrij dicht staan en dan wordt het best lastig. Ik vond wel dat er voorin op een gegeven moment extra energie bij kon. Dan overweeg je verschillende opties en kijk je wat je in de wedstrijd nodig hebt. Javairô is handig, kan tussen de linies spelen en heeft ook diepte in zijn spel."
Jong Oranje moet dinsdag van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om alsnog de kwartfinales te kunnen halen. Als Jong Duitsland en Jong Roemenië met 2-2 of meer tegen elkaar gelijk spelen, is de ploeg van Van de Looi uitgeschakeld. "We zitten nu eenmaal in deze situatie. We waren heel dichtbij de zege, maar we moeten helaas ook in de gaten houden wat er op het andere veld gebeurt. Als ze 0-0 moeten spelen, dan was het voor hen een makkelijker scenario dan 2-2. Ik hoop dat de Duitsers hun sportieve plicht zullen doen."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
1 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
3 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
16 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
18 uur geleden