Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi pareert kritiek: we spelen altijd met vier aanvallers

Van de Looi pareert kritiek: we spelen altijd met vier aanvallers

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi is het niet eens met de kritiek op de speelwijze van zijn elftal bij het Europees kampioenschap. Jong Oranje creëerde de eerste twee groepswedstrijden tegen Jong Roemenië (1-1) en Jong Duitsland (1-1) weinig kansen. Dat komt volgens Van de Looi niet doordat Nederland zonder echte vaste spits speelt.

"Wij spelen altijd met vier aanvallers. Twee jongens voorop en twee erachter. Dat rouleert, daar zit diepte in en spelers die tussen de linies spelen. Daarin kunnen we verschillende keuzes maken en vandaag kozen we hiervoor", zei de trainer na het gelijkspel tegen de Duitsers in Szekesfehervar.

Noa Lang, Dani de Wit, Cody Gakpo, Justin Kluivert vormden de vier aanvallers tegen Duitsland. Tegen Roemenië speelde Myron Boadu nog in plaats van Gakpo. De AZ-spits kwam zaterdag niet in de plannen van Van de Looi voor. Ferdi Kadioglu verving halverwege de eerste helft de geblesseerd uitgevallen Lang, Javairô Dilrosun kwam in de 78e minuut Kluivert aflossen en Brian Brobbey mocht de laatste minuten meedoen in plaats van De Wit, die bij AZ veelal reserve is.

Emotie

Van de Looi reageerde kort na afloop van het duel op tv wat geprikkeld toen hem naar zijn aanvalslinie werd gevraagd. Even later zei hij: "Misschien kwam het door mijn emotie na de wedstrijd dat ik wat feller was. Als je ons team niet gevolgd hebt de hele kwalificatie, dan kan het in de ogen van de analytici overkomen dat we zonder echte spits spelen", zei hij. "Of de bezetting voor het doel dun was? Dat viel wel mee. Op momenten was dat oké. Ik vind ook wel dat we er niet overdreven vaak doorkwamen. Ze hadden het vrij dicht staan en dan wordt het best lastig. Ik vond wel dat er voorin op een gegeven moment extra energie bij kon. Dan overweeg je verschillende opties en kijk je wat je in de wedstrijd nodig hebt. Javairô is handig, kan tussen de linies spelen en heeft ook diepte in zijn spel."

Jong Oranje moet dinsdag van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om alsnog de kwartfinales te kunnen halen. Als Jong Duitsland en Jong Roemenië met 2-2 of meer tegen elkaar gelijk spelen, is de ploeg van Van de Looi uitgeschakeld. "We zitten nu eenmaal in deze situatie. We waren heel dichtbij de zege, maar we moeten helaas ook in de gaten houden wat er op het andere veld gebeurt. Als ze 0-0 moeten spelen, dan was het voor hen een makkelijker scenario dan 2-2. Ik hoop dat de Duitsers hun sportieve plicht zullen doen."

Meer uit Voetbal

Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

1 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

11 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

11 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

12 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

14 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

14 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

15 uur geleden