Van de Looi neemt Simons en Meijer op in voorlopige groep
ZEIST (ANP) - PSV'er Xavi Simons, Bjorn Meijer van Club Brugge en Mees Hilgers van FC Twente zijn door bondscoach Erwin van de Looi opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje voor de komende twee oefenwedstrijden tegen de leeftijdsgenoten van België (23 september) en Roemenië (27 september). Het drietal maakte nog niet eerder deel uit van de voorlopige groep.
Simons verruilde de voorbije transferperiode Paris Saint-Germain voor PSV en Meijer ging van FC Groningen naar Brugge. Na vier speelronden is de 19-jarige Simons, samen met ploeggenoot Cody Gakpo, gedeeld topscorer van de Eredivisie met zes doelpunten. De 19-jarige Meijer, een verdediger, groeide bij Club Brugge direct uit tot vaste waarde. Hilgers is bij Twente bezig aan zijn derde seizoen in de A-selectie.
Van de Looi nam 29 spelers op in zijn voorlopige groep. Over twee weken maakt de bondscoach zijn definitieve selectie van 23 man bekend.
Jong Oranje doet volgend jaar zomer mee aan het EK in Georgië en Roemenië.
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
12 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
14 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
15 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
16 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
18 uur geleden