Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi: klaar voor Duitsland, maar we willen meer dan dit

Van de Looi: klaar voor Duitsland, maar we willen meer dan dit

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje kijkt uit naar de halve finale op het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. "Het gevoel is goed, ik heb er zin in. Vier grote landen zijn over. Het is mooi dat we erbij zitten. Maar we willen meer dan dit", zei hij op de afsluitende persconferentie.

Perr Schuurs en Tyrell Malacia hielden maandag aan de met 2-1 gewonnen kwartfinale tegen Frankrijk lichte blessures over. Beide verdedigers zijn normaal gesproken fit genoeg om in Szekesfehervar, een stad op 65 kilometer afstand van Boedapest, te starten.

Van de Looi zei eerder al liever Denemarken als tegenstander te hebben gehad dan Duitsland, omdat Denemarken in tegenstelling tot de Duitsers steeds in hetzelfde systeem speelt. "We houden rekening met de tegenstander, maar gaan ook uit van onszelf", aldus Van de Looi. "Er zijn een paar varianten die we verwachten. We zijn wel benieuwd, maar hebben het goed doorgenomen met elkaar. Wat het gaat worden, zullen we morgen zien. We hebben ons wat dat betreft goed voorbereid."

Rivaliteit

Een wedstrijd tegen Duitsland blijft bijzonder, vertelde Schuurs. "Ik denk dat het voor iedereen persoonlijk is. Ik woon 2 minuten van de Duitse grens, dus ik vind het wel mooi als je van de Duitsers kunt winnen. In mijn jeugd was Duitsland tegen Nederland toch altijd wel de wedstrijd waar het om ging. Maar uiteindelijk moet je winnen om in de finale te komen. Of dat nou tegen Denemarken of Duitsland is, maakt niet zoveel uit."

Van de Looi heeft bijzondere herinneringen aan wedstrijden die Duitsland en Nederland in het verleden speelden. "Ik ben iets ouder dan Perr en heb die wedstrijd nog wat vaker meegemaakt dan hij. Die rivaliteit is er altijd wel, zonder het door te laten slaan. Mijn mooiste herinnering? Dat blijft de halve finale tijdens het EK van 1988, toen was ik 16 jaar. Dat was wel een bijzondere wedstrijd. Eerst leek het niet te lukken en dreigde het de verkeerde kant op te gaan, maar uiteindelijk kwam het toch nog goed", vertelde de bondscoach over het duel dat dankzij een late treffer van Marco van Basten in een zege van 2-1 voor Oranje eindigde.

Meer uit Voetbal

Media: PSV bereikt akkoord met Bayern over aankoop Wanner

MÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.

2 uur geleden
AZ zonder geblesseerde Mijnans naar Levski Sofia

ALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.

3 uur geleden
PSV mist Veerman tegen FC Groningen door bovenbeenklachten

EINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.

4 uur geleden
Oranje-international Simons mag bij goed bod weg bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.

8 uur geleden
Recordaantal voetbalwedstrijden voor Braziliaanse doelman Fábio

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.

9 uur geleden
Voetballers kiezen Salah voor derde keer tot speler van het jaar

LONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.

20 uur geleden
Marseille wil van middenvelder Rabiot af na kleedkamerruzie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.

23 uur geleden