Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi: klaar voor Duitsland, maar we willen meer dan dit

Van de Looi: klaar voor Duitsland, maar we willen meer dan dit

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje kijkt uit naar de halve finale op het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. "Het gevoel is goed, ik heb er zin in. Vier grote landen zijn over. Het is mooi dat we erbij zitten. Maar we willen meer dan dit", zei hij op de afsluitende persconferentie.

Perr Schuurs en Tyrell Malacia hielden maandag aan de met 2-1 gewonnen kwartfinale tegen Frankrijk lichte blessures over. Beide verdedigers zijn normaal gesproken fit genoeg om in Szekesfehervar, een stad op 65 kilometer afstand van Boedapest, te starten.

Van de Looi zei eerder al liever Denemarken als tegenstander te hebben gehad dan Duitsland, omdat Denemarken in tegenstelling tot de Duitsers steeds in hetzelfde systeem speelt. "We houden rekening met de tegenstander, maar gaan ook uit van onszelf", aldus Van de Looi. "Er zijn een paar varianten die we verwachten. We zijn wel benieuwd, maar hebben het goed doorgenomen met elkaar. Wat het gaat worden, zullen we morgen zien. We hebben ons wat dat betreft goed voorbereid."

Rivaliteit

Een wedstrijd tegen Duitsland blijft bijzonder, vertelde Schuurs. "Ik denk dat het voor iedereen persoonlijk is. Ik woon 2 minuten van de Duitse grens, dus ik vind het wel mooi als je van de Duitsers kunt winnen. In mijn jeugd was Duitsland tegen Nederland toch altijd wel de wedstrijd waar het om ging. Maar uiteindelijk moet je winnen om in de finale te komen. Of dat nou tegen Denemarken of Duitsland is, maakt niet zoveel uit."

Van de Looi heeft bijzondere herinneringen aan wedstrijden die Duitsland en Nederland in het verleden speelden. "Ik ben iets ouder dan Perr en heb die wedstrijd nog wat vaker meegemaakt dan hij. Die rivaliteit is er altijd wel, zonder het door te laten slaan. Mijn mooiste herinnering? Dat blijft de halve finale tijdens het EK van 1988, toen was ik 16 jaar. Dat was wel een bijzondere wedstrijd. Eerst leek het niet te lukken en dreigde het de verkeerde kant op te gaan, maar uiteindelijk kwam het toch nog goed", vertelde de bondscoach over het duel dat dankzij een late treffer van Marco van Basten in een zege van 2-1 voor Oranje eindigde.

Meer uit Voetbal

Messi mag na verloren WK-finale All-Star Game in MLS overslaan

NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi hoeft op 29 juli niet mee te doen aan de MLS All-Star Game. Dat heeft de vedette van Inter Miami, die met Argentinië de WK-finale verloor van Spanje, te horen gekregen van de Amerikaanse voetbalcompetitie.

5 uur geleden
International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

1 dag geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

1 dag geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

1 dag geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

1 dag geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

1 dag geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

1 dag geleden