Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi: het zou raar zijn om nu alles overboord te gooien

Van de Looi: het zou raar zijn om nu alles overboord te gooien

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje zal zaterdag op het Europees kampioenschap tegen Jong Duitsland niet opeens heel anders gaan spelen. Bondscoach Erwin van de Looi ziet daar na het gelijkspel met Jong Roemenië (1-1) geen aanleiding voor en vindt dat zijn elftal vast moet houden aan waar twee jaar lang aan gewerkt is.

"We zijn altijd wat van plan. We gaan niet opeens alles anders doen. Uiteindelijk zijn we een traject ingegaan hoe we willen spelen, dat heeft ons best wat gebracht", zei Van de Looi vrijdag in Boedapest. "Het zou raar zijn dat je na een mindere wedstrijd tegen Roemenië alles wat je twee jaar lang gedaan hebt, overboord gooit en allerlei tactische varianten uit de hoge hoed tovert."

Het gelijkspel tegen Roemenië kwam bij Jong Oranje vrij hard aan. "De avond zelf was er de teleurstelling", aldus Van de Looi. "De dag erna hebben we kritisch naar onszelf gekeken. Aan de bal speelden we onder ons niveau. We weten dat we dat beter moeten doen. We gaan voor de winst natuurlijk. Maar als je naar de stand kijkt, weet je dat je in ieder geval niet moet verliezen. Wil je het in eigen hand houden, moet je morgen in ieder geval gelijkspelen."

Winnaarsmentaliteit

Jong Duitsland begon het toernooi woensdag met een overwinning van 3-0 op de leeftijdsgenoten van Hongarije.

De spelers van Jong Oranje oogden de voorbije dagen op trainingen en tijdens interviews rustig en niet in paniek. Van de Looi vindt dat aan de ene kant mooi, maar er kan ook een gevaar in schuilen, zegt hij. "We waren tegen Roemenië wat slordig, dat kan ook met het feit te maken hebben dat we voor het eerst op het EK speelden en dat er wat spanning was. We hebben het goed geanalyseerd. Dat is helder en geeft een bepaalde rust. Maar we moeten ook niet doorslaan naar: het was één keer minder, het komt wel goed. Er moet nu wel een soort gif en echte winnaarsmentaliteit te zien zijn. Morgen moet het wel even gebeuren. We moeten wel opstaan eigenlijk."

De bondscoach verwacht tegen de Duitsers meer ruimte dan tegen de Roemenen. "Zij zetten normaal gesproken hoog druk en laten ons weinig voetballen. Dat deed Roemenië soms ook, maar zij gingen bij vlagen ook echt ver terug. Dat verwacht ik van de Duitsers niet. Zij hebben gewoon veel kwaliteit, hun speelstijl lijkt wel wat op die van ons. Ze willen graag door de as spelen en kijken of ze daar een overtal kunnen krijgen. Lukt dat niet, dan gaat het vaak via de zijkanten met opkomende backs. Met veel voorzetten en ook veel 'vroege' voorzetten. Er zit veel dynamiek in het team."

Meer uit Voetbal

Duits tiental via strafschoppen naar halve finale EK

BASEL (ANP) - De Duitse voetbalsters hebben de halve finales van het EK in Zwitserland bereikt. De ploeg van bondscoach Christian Wück hield in Basel meer dan honderd minuten met tien speelsters stand tegen Frankrijk (1-1) en sloeg toe in de strafschoppenserie.

1 uur geleden
Feyenoord-verdediger Beelen wordt geopereerd aan beenblessure

ROTTERDAM (ANP) - Verdediger Thomas Beelen heeft zaterdag in het oefenduel met het Belgische KAA Gent een zware beenblessure opgelopen. De 24-jarige centrale verdediger wordt zaterdagavond nog geopereerd, meldt Feyenoord.

6 uur geleden
Ajax verslaat KV Mechelen in oefenduel

OLDEBROEK (ANP) - Ajax heeft een oefenduel met KV Mechelen gewonnen. De club was met 3-2 te sterk voor de Belgen.

9 uur geleden
Trainer Van Persie aangeslagen na blessure verdediger Beelen

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wilde het na de nederlaag tegen KAA Gent (1-2) niet over het oefenduel van Feyenoord hebben. "De wedstrijd kan me gestolen worden", zei hij. "De gedachten van iedereen zijn bij Thomas Beelen."

10 uur geleden
Feyenoord verliest oefenduel met KAA Gent

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een oefenwedstrijd tegen KAA Gent verloren. De bezoekers uit België zegevierden met 2-1 op Varkenoord, het jeugdcomplex van de club uit Rotterdam.

10 uur geleden
Brobbey mist oefenduel van Ajax met KV Mechelen

OLDEBROEK (ANP) - Brian Brobbey mist zaterdag het oefenduel van Ajax met KV Mechelen. De spits voelt zich niet helemaal fit en krijgt rust. De bedoeling is dat hij komende week wel met de ploeg naar Como voor een trainingskamp gaat.

11 uur geleden
Ajax dicht bij komst middenvelder Gloukh

OLDEBROEK (ANP) - Oscar Gloukh moet de tweede grote aankoop van Ajax voor het nieuwe seizoen worden. De aanvallende middenvelder uit Israël staat voor een vertrek bij Red Bull Salzburg.

12 uur geleden