Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi had liever Denemarken dan Duitsland in halve finale

Van de Looi had liever Denemarken dan Duitsland in halve finale

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje zou het donderdag in de halve finales van het Europees kampioenschap liever hebben opgenomen tegen Denemarken dan Duitsland. De Duitsers bereikten de volgende ronde door de strafschoppenserie van de Denen te winnen. Jong Oranje won zelf in de kwartfinales met 2-1 van Jong Frankrijk.

"Ik had een lichte voorkeur voor Jong Denemarken. Het is wel leuk voor de Duitse bondscoach dat hij ook gewonnen heeft en dat we elkaar weer tegenkomen", aldus Van de Looi. "Maar de Denen spelen iets voorspelbaarder dan de Duitsers. Een wedstrijd tegen Denemarken was makkelijker voor te bereiden voor de staf. We moeten tegen Duitsland toch een beetje gokken hoe ze gaan spelen, ze hanteren meerdere systemen."

Eind maart stonden Duitsland en Nederland in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel eindigde toen onbeslist (1-1). Duitsland maakte kort voor tijd gelijk.

Volwassen houding

De overwinning op Frankrijk werd maandag niet heel groots gevierd. Van de Looi: "Na het eten moest iedereen zich verplicht laten verzorgen. De jongens waren daarna allemaal heel snel naar de kamer. We hebben hier geen feest gevierd ofzo. We hebben ontspannen ons ding gedaan. We moeten wel weer gewoon door."

De 'volwassen' houding bij de spelers van Jong Oranje komt volgens Van de Looi deels doordat de meesten tijdens hun loopbaan al het nodige hebben meegemaakt. "Ze zijn best wat gewend. In de groepsfase was er wat negativiteit, nu is er een bepaalde euforie. Ze zijn in staat om die dingen naast zich neer te leggen, te parkeren. Als je bijvoorbeeld naar Perr Schuurs of Sven Botman kijkt, die jongens maak je niet gek. Ze genieten net als de rest van wat er gisteren is gebeurd. Zij hebben ook meegemaakt dat ze hun basisplaats kwijtraakten bij hun club of dat je niet bij je club mag blijven. Ze zijn nog jong, maar hebben ook best wel een tikje gehad. Ook Calvin Stengs heeft de nodige kritiek gehad, Myron Boadu ook, Justin Kluivert... Zo kun je nog wel even doorgaan. Ik vind ze wel redelijk stabiel wat dat betreft."

Van de Looi kreeg veel complimenten, onder anderen van bondscoach Frank de Boer. "Hij appte me voor en na de wedstrijd. Hij had ervan genoten, zei hij. Dat is leuk", aldus de trainer van de Nederlandse beloften, die vooral ook de berichten waardeerde van mensen die onder de indruk waren van het spel van Jong Oranje. "Dat vind ik eigenlijk nog mooier dan alleen felicitaties voor de overwinning."

Meer uit Voetbal

Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

57 minuten geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

1 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

2 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

4 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

4 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

5 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

5 uur geleden