Van de Looi had liever Denemarken dan Duitsland in halve finale
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje zou het donderdag in de halve finales van het Europees kampioenschap liever hebben opgenomen tegen Denemarken dan Duitsland. De Duitsers bereikten de volgende ronde door de strafschoppenserie van de Denen te winnen. Jong Oranje won zelf in de kwartfinales met 2-1 van Jong Frankrijk.
"Ik had een lichte voorkeur voor Jong Denemarken. Het is wel leuk voor de Duitse bondscoach dat hij ook gewonnen heeft en dat we elkaar weer tegenkomen", aldus Van de Looi. "Maar de Denen spelen iets voorspelbaarder dan de Duitsers. Een wedstrijd tegen Denemarken was makkelijker voor te bereiden voor de staf. We moeten tegen Duitsland toch een beetje gokken hoe ze gaan spelen, ze hanteren meerdere systemen."
Eind maart stonden Duitsland en Nederland in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel eindigde toen onbeslist (1-1). Duitsland maakte kort voor tijd gelijk.
Volwassen houding
De overwinning op Frankrijk werd maandag niet heel groots gevierd. Van de Looi: "Na het eten moest iedereen zich verplicht laten verzorgen. De jongens waren daarna allemaal heel snel naar de kamer. We hebben hier geen feest gevierd ofzo. We hebben ontspannen ons ding gedaan. We moeten wel weer gewoon door."
De 'volwassen' houding bij de spelers van Jong Oranje komt volgens Van de Looi deels doordat de meesten tijdens hun loopbaan al het nodige hebben meegemaakt. "Ze zijn best wat gewend. In de groepsfase was er wat negativiteit, nu is er een bepaalde euforie. Ze zijn in staat om die dingen naast zich neer te leggen, te parkeren. Als je bijvoorbeeld naar Perr Schuurs of Sven Botman kijkt, die jongens maak je niet gek. Ze genieten net als de rest van wat er gisteren is gebeurd. Zij hebben ook meegemaakt dat ze hun basisplaats kwijtraakten bij hun club of dat je niet bij je club mag blijven. Ze zijn nog jong, maar hebben ook best wel een tikje gehad. Ook Calvin Stengs heeft de nodige kritiek gehad, Myron Boadu ook, Justin Kluivert... Zo kun je nog wel even doorgaan. Ik vind ze wel redelijk stabiel wat dat betreft."
Van de Looi kreeg veel complimenten, onder anderen van bondscoach Frank de Boer. "Hij appte me voor en na de wedstrijd. Hij had ervan genoten, zei hij. Dat is leuk", aldus de trainer van de Nederlandse beloften, die vooral ook de berichten waardeerde van mensen die onder de indruk waren van het spel van Jong Oranje. "Dat vind ik eigenlijk nog mooier dan alleen felicitaties voor de overwinning."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
1 minuut geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
6 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
7 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
19 uur geleden