Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi had liever Denemarken dan Duitsland in halve finale

Van de Looi had liever Denemarken dan Duitsland in halve finale

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje zou het donderdag in de halve finales van het Europees kampioenschap liever hebben opgenomen tegen Denemarken dan Duitsland. De Duitsers bereikten de volgende ronde door de strafschoppenserie van de Denen te winnen. Jong Oranje won zelf in de kwartfinales met 2-1 van Jong Frankrijk.

"Ik had een lichte voorkeur voor Jong Denemarken. Het is wel leuk voor de Duitse bondscoach dat hij ook gewonnen heeft en dat we elkaar weer tegenkomen", aldus Van de Looi. "Maar de Denen spelen iets voorspelbaarder dan de Duitsers. Een wedstrijd tegen Denemarken was makkelijker voor te bereiden voor de staf. We moeten tegen Duitsland toch een beetje gokken hoe ze gaan spelen, ze hanteren meerdere systemen."

Eind maart stonden Duitsland en Nederland in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel eindigde toen onbeslist (1-1). Duitsland maakte kort voor tijd gelijk.

Volwassen houding

De overwinning op Frankrijk werd maandag niet heel groots gevierd. Van de Looi: "Na het eten moest iedereen zich verplicht laten verzorgen. De jongens waren daarna allemaal heel snel naar de kamer. We hebben hier geen feest gevierd ofzo. We hebben ontspannen ons ding gedaan. We moeten wel weer gewoon door."

De 'volwassen' houding bij de spelers van Jong Oranje komt volgens Van de Looi deels doordat de meesten tijdens hun loopbaan al het nodige hebben meegemaakt. "Ze zijn best wat gewend. In de groepsfase was er wat negativiteit, nu is er een bepaalde euforie. Ze zijn in staat om die dingen naast zich neer te leggen, te parkeren. Als je bijvoorbeeld naar Perr Schuurs of Sven Botman kijkt, die jongens maak je niet gek. Ze genieten net als de rest van wat er gisteren is gebeurd. Zij hebben ook meegemaakt dat ze hun basisplaats kwijtraakten bij hun club of dat je niet bij je club mag blijven. Ze zijn nog jong, maar hebben ook best wel een tikje gehad. Ook Calvin Stengs heeft de nodige kritiek gehad, Myron Boadu ook, Justin Kluivert... Zo kun je nog wel even doorgaan. Ik vind ze wel redelijk stabiel wat dat betreft."

Van de Looi kreeg veel complimenten, onder anderen van bondscoach Frank de Boer. "Hij appte me voor en na de wedstrijd. Hij had ervan genoten, zei hij. Dat is leuk", aldus de trainer van de Nederlandse beloften, die vooral ook de berichten waardeerde van mensen die onder de indruk waren van het spel van Jong Oranje. "Dat vind ik eigenlijk nog mooier dan alleen felicitaties voor de overwinning."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

1 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

1 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

2 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

2 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

4 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

4 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

4 uur geleden