Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi: een klassieker tegen Duitsland is voor iedereen leuk

Van de Looi: een klassieker tegen Duitsland is voor iedereen leuk

ZEIST (ANP) - Erwin van de Looi, de bondscoach van Jong Oranje, juicht het toe dat de loting van het EK van volgend jaar "een klassieker" heeft opgeleverd. De Nederlandse voetballers werden bij de loting voor het toernooi in Hongarije en Slovenië onder meer gekoppeld aan het sterke Duitsland, de finalist van vorig jaar.

"Een klassieker, dat is altijd goed. Ik denk dat dat voor iedereen leuk is. Een aantal jongens speelt ook in Nederland en het zijn een bekend team en een bekende trainer. Ik kijk er wel naar uit", aldus Van de Looi op OnsOranje.nl.

Twee jaar geleden was Duitsland nog de tegenstander van de ploeg van Van de Looi in een oefenduel en de tweevoudig Europees kampioen was toen met 3-0 duidelijk te sterk. Toch zegt dat volgens Van de Looi weinig over de aankomende ontmoeting. "Dat was een hele andere situatie. Wij begonnen net met deze ploeg en zij bereidden zich voor op het EK in 2019. Die spelers waren ouder en er zit niemand meer in van toen", aldus Van de Looi, die met zijn ploeg ook tegen gastland Hongarije en Roemenië speelt. "Het gastland is mooi om tegen te spelen en Roemenië is onbekend voor ons. Daar moeten we ons nog even goed in verdiepen."

Outsiders

Jong Oranje doet voor het eerst sinds 2013 weer mee aan het EK voor spelers tot 21 jaar. Na de sterke kwalificatiereeks behoort de ploeg tot de outsiders voor de titel. "We zijn ambitieus en willen graag iets laten zien", aldus de bondscoach. "Als je meedoet wil je het toernooi ook winnen, maar laten we niet arrogant zijn. We zijn er heel lang niet bij geweest. We gaan proberen de lijn van de kwalificatie door te trekken en dan zien we wel waar we uitkomen."

De groepsfase vindt plaats van 24 tot en met 31 maart. De nummers 1 en 2 van de vier groepen gaan door naar de knock-outfase, die van 31 mei tot en met 6 juni wordt gehouden. De finale is in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

43 minuten geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

3 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

4 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

4 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

5 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

5 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

6 uur geleden