Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Looi: een klassieker tegen Duitsland is voor iedereen leuk

Van de Looi: een klassieker tegen Duitsland is voor iedereen leuk

ZEIST (ANP) - Erwin van de Looi, de bondscoach van Jong Oranje, juicht het toe dat de loting van het EK van volgend jaar "een klassieker" heeft opgeleverd. De Nederlandse voetballers werden bij de loting voor het toernooi in Hongarije en Slovenië onder meer gekoppeld aan het sterke Duitsland, de finalist van vorig jaar.

"Een klassieker, dat is altijd goed. Ik denk dat dat voor iedereen leuk is. Een aantal jongens speelt ook in Nederland en het zijn een bekend team en een bekende trainer. Ik kijk er wel naar uit", aldus Van de Looi op OnsOranje.nl.

Twee jaar geleden was Duitsland nog de tegenstander van de ploeg van Van de Looi in een oefenduel en de tweevoudig Europees kampioen was toen met 3-0 duidelijk te sterk. Toch zegt dat volgens Van de Looi weinig over de aankomende ontmoeting. "Dat was een hele andere situatie. Wij begonnen net met deze ploeg en zij bereidden zich voor op het EK in 2019. Die spelers waren ouder en er zit niemand meer in van toen", aldus Van de Looi, die met zijn ploeg ook tegen gastland Hongarije en Roemenië speelt. "Het gastland is mooi om tegen te spelen en Roemenië is onbekend voor ons. Daar moeten we ons nog even goed in verdiepen."

Outsiders

Jong Oranje doet voor het eerst sinds 2013 weer mee aan het EK voor spelers tot 21 jaar. Na de sterke kwalificatiereeks behoort de ploeg tot de outsiders voor de titel. "We zijn ambitieus en willen graag iets laten zien", aldus de bondscoach. "Als je meedoet wil je het toernooi ook winnen, maar laten we niet arrogant zijn. We zijn er heel lang niet bij geweest. We gaan proberen de lijn van de kwalificatie door te trekken en dan zien we wel waar we uitkomen."

De groepsfase vindt plaats van 24 tot en met 31 maart. De nummers 1 en 2 van de vier groepen gaan door naar de knock-outfase, die van 31 mei tot en met 6 juni wordt gehouden. De finale is in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

14 minuten geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

5 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

10 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

19 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

22 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

22 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

22 uur geleden