Van de Donk: winnen van Duitsland na 21 jaar best lekker
VENLO (ANP) - Daniëlle van de Donk was 'matchwinner' in de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen olympisch kampioen Duitsland. De behendige middenvelder maakte in Venlo de 2-1. Het was de eerste zege van de voetbalsters van Oranje op Duitsland sinds 2000. "We wilden graag een keer winnen en dat is na 21 jaar gelukt. Dat is best lekker", zei ze na afloop bij Veronica.
"We hadden in de eerste helft veel kansen en hadden het toen moeten afmaken, want Duitsland kreeg in de tweede helft ook behoorlijk veel kansen en als ze op hun best zouden zijn geweest, dat wil zeggen met het echte A-team, dan waren we er denk ik niet zo gelukkig mee weggekomen", meende Van de Donk, die veel van positie wisselde op de linkerkant met Lieke Martens. "Dat doen we vooral omdat de tegenstander dan niet goed weet wat er gebeurt."
Jill Roord, die twee keer op de lat schoot, vond beide ploegen gelijkwaardig aan elkaar. "Er waren fases waarin wij de controle hadden en fases waarin Duitsland de controle had. We kregen in de eerste helft veel uitgespeelde kansen en hadden toen de wedstrijd moeten beslissen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
5 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
9 minuten geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
21 uur geleden