Van de Donk: winnen van Duitsland na 21 jaar best lekker
VENLO (ANP) - Daniëlle van de Donk was 'matchwinner' in de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen olympisch kampioen Duitsland. De behendige middenvelder maakte in Venlo de 2-1. Het was de eerste zege van de voetbalsters van Oranje op Duitsland sinds 2000. "We wilden graag een keer winnen en dat is na 21 jaar gelukt. Dat is best lekker", zei ze na afloop bij Veronica.
"We hadden in de eerste helft veel kansen en hadden het toen moeten afmaken, want Duitsland kreeg in de tweede helft ook behoorlijk veel kansen en als ze op hun best zouden zijn geweest, dat wil zeggen met het echte A-team, dan waren we er denk ik niet zo gelukkig mee weggekomen", meende Van de Donk, die veel van positie wisselde op de linkerkant met Lieke Martens. "Dat doen we vooral omdat de tegenstander dan niet goed weet wat er gebeurt."
Jill Roord, die twee keer op de lat schoot, vond beide ploegen gelijkwaardig aan elkaar. "Er waren fases waarin wij de controle hadden en fases waarin Duitsland de controle had. We kregen in de eerste helft veel uitgespeelde kansen en hadden toen de wedstrijd moeten beslissen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
6 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
15 uur geleden