Van de Donk en Egurrola stranden met Lyon in Champions League
LONDEN (ANP) - Voetbalsters Damaris Egurrola en Daniëlle van de Donk zijn met hun club Olympique Lyon gestrand in de kwartfinales van de Champions League. De Franse club ging in Londen na een gelijke stand na verlenging bij de noodzakelijke strafschoppenserie onderuit tegen Chelsea.
Vanessa Gilles trok met een doelpunt in de 77e minuut de stand gelijk over twee wedstrijden. Daardoor was er op Stamford Bridge een verlenging nodig. Daarin scoorde Sara Däbritz in de 110e minuut. Diep in de extra tijd van de verlenging maakte Maren Mjelde alsnog gelijk voor de club uit Londen en dwong een strafschoppenserie af. Daarin miste Lyon een keer vaker dan Chelsea.
Egurrola en Van de Donk stonden beiden in de basis bij Lyon. Egurrola werd in de tweede helft gewisseld, Van de Donk in de verlenging.
Voetbalsters Jill Roord, Lynn Wilms en Dominique Janssen hadden zich eerder op de avond met VfL Wolfsburg geplaatst voor de halve finales. Ze speelden voor eigen publiek gelijk tegen Paris Saint-Germain (1-1). Dat was voldoende na de zege in Frankrijk (0-1). Bij PSG speelde Lieke Martens mee.
Victoria Pelova verzekerde zich woensdag al met Arsenal ten koste van Bayern München van een plek in de halve finales. Barcelona schakelde AS Roma uit in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
9 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Oud-international Jan Poortvliet is tijdelijk toegetreden tot de technische staf van FC Eindhoven. De club uit de eerste divisie mist hoofdcoach Maurice Verberne, die anderhalve week geleden een been heeft gebroken.
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
4 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
14 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
14 uur geleden