Van de Beek laakt slap Ajax
GRONINGEN (ANP) - Donny van de Beek had geen goed woord over voor het spel van Ajax tegen FC Groningen. "Je weet wat er hier gaat gebeuren", mopperde hij na de nederlaag van 2-1. "En toch laten we het zo ver komen."
"Zij willen de beuk er in gooien", zei Van de Beek. "Ze willen ons niet in het spel laten komen. Dan moeten wij gewoon mee gaan in de strijd, maar ook onze eigen dingen blijven doen. Maar als je geen duels wint en steeds overal te laat komt, dan lukt dat niet. Dit ligt echt aan ons zelf", zei Van de Beek over de derde competitienederlaag. "Natuurlijk missen we veel spelers", doelde hij op de afwezige Hakim Ziyech, Daley Blind, André Onana en David Neres. "Maar deze nederlaag had niet met kwaliteit te maken. We waren niet scherp."
Koploper Ajax zag de voorsprong op AZ slinken tot drie punten. Komende zondag komt PSV naar de Johan Cruijff ArenA. "We moeten helemaal niet naar andere clubs kijken", zei Van de Beek over de titelrace. "We moeten gewoon ons eigen niveau halen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
48 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
56 minuten geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
12 uur geleden