Van de Beek laakt slap Ajax
GRONINGEN (ANP) - Donny van de Beek had geen goed woord over voor het spel van Ajax tegen FC Groningen. "Je weet wat er hier gaat gebeuren", mopperde hij na de nederlaag van 2-1. "En toch laten we het zo ver komen."
"Zij willen de beuk er in gooien", zei Van de Beek. "Ze willen ons niet in het spel laten komen. Dan moeten wij gewoon mee gaan in de strijd, maar ook onze eigen dingen blijven doen. Maar als je geen duels wint en steeds overal te laat komt, dan lukt dat niet. Dit ligt echt aan ons zelf", zei Van de Beek over de derde competitienederlaag. "Natuurlijk missen we veel spelers", doelde hij op de afwezige Hakim Ziyech, Daley Blind, André Onana en David Neres. "Maar deze nederlaag had niet met kwaliteit te maken. We waren niet scherp."
Koploper Ajax zag de voorsprong op AZ slinken tot drie punten. Komende zondag komt PSV naar de Johan Cruijff ArenA. "We moeten helemaal niet naar andere clubs kijken", zei Van de Beek over de titelrace. "We moeten gewoon ons eigen niveau halen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
1 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
6 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
21 uur geleden