Van Dam stijgt op slotdag Dutch Ladies Open naar tweede plaats
EEMNES (ANP) - Anne van Dam is op de laatste dag van het Dutch Ladies Open in Eemnes gestegen naar de gedeelde tweede plaats. De beste golfster van Nederland klom zeven plaatsen na een ronde van 68 slagen (-4).
De 29-jarige Van Dam had over drie rondes twee slagen meer nodig dan de Britse winnares Mimi Rhodes. Ze deelde de tweede plaats met de Amerikaanse Brianna Navarrosa. Van Dam tekende zondag op de eerste negen holes voor twee birdies. De nummer 156 van de wereld begon de tweede negen met een bogey, maar herstelde zich met drie birdies.
De Nederlandse was vrijdag het toernooi op de Goyer Golf & Country Club in Eemnes begonnen met een ronde van 72 slagen (par). Een dag later drong ze de top 10 binnen na een ronde van 69 slagen.
Van Dam won in haar carrière vijf keer op de Europese Tour, maar de laatste zege is alweer zes jaar geleden. Rhodes pakte haar derde titel op de Ladies European Tour in haar debuutjaar. De 24-jarige Britse registreerde drie keer een kaart met 69 slagen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
53 minuten geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
21 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
1 dag geleden