Van Bronckhorst tekent voor twee jaar in China
GUANGZHOU (ANP) - Oud-international Giovanni van Bronckhorst heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Chinese club Guangzhou R&F. De 44-jarige Rotterdammer werd zaterdag gepresenteerd, samen met assistent Jean-Paul van Gastel en fysieke trainer Arno Philips. Van Gastel moest eind oktober vertrekken bij Feyenoord, nadat hoofdtrainer Jaap Stam was opgestapt. Hij werkte net als Philips eerder onder Van Bronckhorst bij de Rotterdamse club.
Van Bronckhorst, 106-voudig international van Oranje, volgt Dragan Stojkovic op bij Guangzhou R&F. De Serviër was vier jaar in functie. De laatste twee seizoenen verliepen teleurstellend in sportief opzicht, met een tiende en twaalfde plaats in de eindstand. Onder leiding van de Nederlandse trainer wil Guangzhou R&F terugkeren in de bovenste regionen van de Chinese Super League.
"Ik wil niet alleen successen behalen, maar ook het beste uit de ploeg naar boven halen", zei Van Bronckhorst, die door de invoering van een salarisplafond in de Chinese competitie maximaal 2,3 miljoen euro per jaar mag verdienen. Via bonussen kan dat bedrag wel oplopen. "Voor mij is het heel belangrijk dat de spelers over de benodigde faciliteiten beschikken om succesvol te kunnen zijn. Deze club wil die faciliteiten uitbreiden en met mijn ervaring als speler en trainer in Europa kan ik daarbij helpen", aldus Van Bronckhorst, die de afgelopen vier jaar als hoofdtrainer van Feyenoord landskampioen werd (2017), twee keer de KNVB-beker veroverde en ook twee keer de Johan Cruijff Schaal pakte.
Guangzhou R&F werkt op het gebied van jeugdopleiding samen met Ajax. Het stadion op het jeugdcomplex draagt de naam van oud-doelman Edwin van der Sar, de huidige algemeen directeur van de kampioen uit Amsterdam. De Chinese competitie begint in maart.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van Rodri bevestigd. De 30-jarige middenvelder heeft een contract van vier jaar ondertekend bij de kampioen van Spanje. Hij komt over van Manchester City.
19 minuten geledenCAGLIARI (ANP) - Voetballer Yael Trepy (20) wordt kunstmatig in slaap gehouden en ligt aan de beademing. Dat meldt zijn club Cagliari dinsdag in een update over zijn gezondheid. De Italiaanse club maakte maandag bekend dat de jonge Fransman is opgenomen op de intensive care.
53 minuten geledenTURIJN (ANP) - Doelman Guglielmo Vicario speelt dit seizoen voor Juventus. De club uit Turijn huurt de 29-jarige Italiaan van Tottenham Hotspur.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalcompetitie Premier League gaat dit seizoen voor het eerst bevindingen van het onafhankelijke Key Match Incidents (KMI) Panel, dat beslissingen van scheidsrechters en de VAR beoordeelt, publiceren. Dit moet zorgen voor meer transparantie, zo meldt de topcompetitie dinsdag.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder hoopt woensdag in de play-offs van de Champions League tegen het Noorse Bodø/Glimt op een stunt. Volgens de coach van de Nijmegenaren is het daarbij cruciaal dat zijn ploeg het eerste halfuur goed doorkomt. "Ik hoop dat we in de wedstrijd blijven en dat we er nog steeds goed voor staan als we naar Noorwegen gaan", zei Schreuder in de persconferentie in aanloop naar de heenwedstrijd op woensdag. De return is volgende week in Noorwegen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman kijkt bij zijn overgang van PSV naar Borussia Dortmund terug op "magische jaren" in Eindhoven. "Ik heb hier acht prijzen gewonnen, geweldige Europese wedstrijden beleefd, vrienden voor het leven gemaakt, ben speler van het Nederlands elftal geworden, mijn kinderen zijn hier in Brabant geboren en zo kan ik nog wel even doorgaan", aldus de voetballer in een persbericht van PSV waarin zijn overgang definitief is bekendgemaakt.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay blijft toch bij Corinthians. De 32-jarige voetballer heeft zijn overeenkomst bij de Braziliaanse voetbalclub verlengd. Dat heeft clubvoorzitter Osmar Stabile naar buiten gebracht. Depay zou een contract tot juni 2028 tekenen.
10 uur geleden