Van Bronckhorst tekent voor twee jaar in China
GUANGZHOU (ANP) - Oud-international Giovanni van Bronckhorst heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Chinese club Guangzhou R&F. De 44-jarige Rotterdammer werd zaterdag gepresenteerd, samen met assistent Jean-Paul van Gastel en fysieke trainer Arno Philips. Van Gastel moest eind oktober vertrekken bij Feyenoord, nadat hoofdtrainer Jaap Stam was opgestapt. Hij werkte net als Philips eerder onder Van Bronckhorst bij de Rotterdamse club.
Van Bronckhorst, 106-voudig international van Oranje, volgt Dragan Stojkovic op bij Guangzhou R&F. De Serviër was vier jaar in functie. De laatste twee seizoenen verliepen teleurstellend in sportief opzicht, met een tiende en twaalfde plaats in de eindstand. Onder leiding van de Nederlandse trainer wil Guangzhou R&F terugkeren in de bovenste regionen van de Chinese Super League.
"Ik wil niet alleen successen behalen, maar ook het beste uit de ploeg naar boven halen", zei Van Bronckhorst, die door de invoering van een salarisplafond in de Chinese competitie maximaal 2,3 miljoen euro per jaar mag verdienen. Via bonussen kan dat bedrag wel oplopen. "Voor mij is het heel belangrijk dat de spelers over de benodigde faciliteiten beschikken om succesvol te kunnen zijn. Deze club wil die faciliteiten uitbreiden en met mijn ervaring als speler en trainer in Europa kan ik daarbij helpen", aldus Van Bronckhorst, die de afgelopen vier jaar als hoofdtrainer van Feyenoord landskampioen werd (2017), twee keer de KNVB-beker veroverde en ook twee keer de Johan Cruijff Schaal pakte.
Guangzhou R&F werkt op het gebied van jeugdopleiding samen met Ajax. Het stadion op het jeugdcomplex draagt de naam van oud-doelman Edwin van der Sar, de huidige algemeen directeur van de kampioen uit Amsterdam. De Chinese competitie begint in maart.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.
1 uur geledenOSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft op de laatste dag van de transfermarkt Roberts Uldrikis vastgelegd. De 28-jarige Letse spits komt over van Arminia Bielefeld. Hij tekent voor één seizoen in Heerenveen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Joël van den Berg aan het Schotse Celtic verkocht. De landskampioen uit Eindhoven heeft een akkoord bereikt met de Schotse landskampioen over een transfer van de 19-jarige middenvelder, die nog een contract tot medio 2028 had. Van den Berg tekent bij Celtic voor vier seizoenen met de optie voor nog een jaar.
10 uur geledenALKMAAR/TILBURG (ANP) - AZ heeft Maxim Dekker verkocht aan Willem II. De 22-jarige centrale verdediger verlaat de club uit Alkmaar na negen jaar en tekent in Tilburg een contract tot medio 2029.
10 uur geledenWATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
22 uur geleden