Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bronckhorst tekent voor twee jaar in China

Van Bronckhorst tekent voor twee jaar in China

GUANGZHOU (ANP) - Oud-international Giovanni van Bronckhorst heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Chinese club Guangzhou R&F. De 44-jarige Rotterdammer werd zaterdag gepresenteerd, samen met assistent Jean-Paul van Gastel en fysieke trainer Arno Philips. Van Gastel moest eind oktober vertrekken bij Feyenoord, nadat hoofdtrainer Jaap Stam was opgestapt. Hij werkte net als Philips eerder onder Van Bronckhorst bij de Rotterdamse club.

Van Bronckhorst, 106-voudig international van Oranje, volgt Dragan Stojkovic op bij Guangzhou R&F. De Serviër was vier jaar in functie. De laatste twee seizoenen verliepen teleurstellend in sportief opzicht, met een tiende en twaalfde plaats in de eindstand. Onder leiding van de Nederlandse trainer wil Guangzhou R&F terugkeren in de bovenste regionen van de Chinese Super League.

"Ik wil niet alleen successen behalen, maar ook het beste uit de ploeg naar boven halen", zei Van Bronckhorst, die door de invoering van een salarisplafond in de Chinese competitie maximaal 2,3 miljoen euro per jaar mag verdienen. Via bonussen kan dat bedrag wel oplopen. "Voor mij is het heel belangrijk dat de spelers over de benodigde faciliteiten beschikken om succesvol te kunnen zijn. Deze club wil die faciliteiten uitbreiden en met mijn ervaring als speler en trainer in Europa kan ik daarbij helpen", aldus Van Bronckhorst, die de afgelopen vier jaar als hoofdtrainer van Feyenoord landskampioen werd (2017), twee keer de KNVB-beker veroverde en ook twee keer de Johan Cruijff Schaal pakte.

Guangzhou R&F werkt op het gebied van jeugdopleiding samen met Ajax. Het stadion op het jeugdcomplex draagt de naam van oud-doelman Edwin van der Sar, de huidige algemeen directeur van de kampioen uit Amsterdam. De Chinese competitie begint in maart.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona wint topper in La Liga bij Atlético Madrid

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de topper in La Liga bij Atlético Madrid gewonnen. In het Metropolitano won de ploeg van trainer Hansi Flick met 2-1.

5 minuten geleden
Gewonde door instorten tribune in Noorse voetbalcompetitie

TROMSØ (ANP/DPA) - Een persoon is ernstig gewond geraakt nadat een deel van een tribune was ingestort bij een wedstrijd in de Noorse voetbalcompetitie tussen Tromsø en Bodø-Glimt. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht met ernstige verwondingen.

42 minuten geleden
NEC boekt bij FC Utrecht eerste competitiezege sinds augustus

UTRECHT (ANP) - NEC heeft tegen FC Utrecht de derde competitiezege van het seizoen geboekt. De club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder was met 3-2 te sterk in Stadion Galgenwaard in Utrecht.

1 uur geleden
Internazionale weer tweede in Serie A na zege op Como

MILAAN (ANP) - Internazionale staat weer tweede in de Serie A na een zege op Como. De Italiaanse landskampioen was enkele dagen na de zege op Feyenoord in de Champions League in eigen huis met 2-0 te sterk voor Como.

2 uur geleden
Zirkzee scoort in doelpuntrijk gelijkspel Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee heeft met een doelpunt bijgedragen aan het 4-4-gelijkspel van Manchester United tegen Aston Villa. Ondanks het punt blijft United op de achttiende plek in de Premier League staan met 8 punten.

2 uur geleden
PSV pakt na eenvoudige zege op Cambuur leiding in de Eredivisie

LEEUWARDEN (ANP) - PSV gaat na twaalf speelronden aan de leiding van de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag eenvoudig met 5-2 in Leeuwarden van SC Cambuur. Het duel werd na twintig minuten korte tijd stilgelegd nadat er bekertjes en plastic flesjes door de aanhang van Cambuur op het veld waren gegooid.

4 uur geleden
Meerdink met twee treffers aan basis zege AZ op FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een sensationele 4-3-overwinning op FC Groningen de aansluiting met de top behouden. De ploeg van trainer Leeroy Echteld boog in Alkmaar een 3-1-achterstand om in een zege. AZ staat na twaalf duels met 23 punten op de vijfde plaats. FC Groningen is de nummer 9 van de Eredivisie met 15 punten.

4 uur geleden