Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bronckhorst tekent voor twee jaar in China

Van Bronckhorst tekent voor twee jaar in China

GUANGZHOU (ANP) - Oud-international Giovanni van Bronckhorst heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Chinese club Guangzhou R&F. De 44-jarige Rotterdammer werd zaterdag gepresenteerd, samen met assistent Jean-Paul van Gastel en fysieke trainer Arno Philips. Van Gastel moest eind oktober vertrekken bij Feyenoord, nadat hoofdtrainer Jaap Stam was opgestapt. Hij werkte net als Philips eerder onder Van Bronckhorst bij de Rotterdamse club.

Van Bronckhorst, 106-voudig international van Oranje, volgt Dragan Stojkovic op bij Guangzhou R&F. De Serviër was vier jaar in functie. De laatste twee seizoenen verliepen teleurstellend in sportief opzicht, met een tiende en twaalfde plaats in de eindstand. Onder leiding van de Nederlandse trainer wil Guangzhou R&F terugkeren in de bovenste regionen van de Chinese Super League.

"Ik wil niet alleen successen behalen, maar ook het beste uit de ploeg naar boven halen", zei Van Bronckhorst, die door de invoering van een salarisplafond in de Chinese competitie maximaal 2,3 miljoen euro per jaar mag verdienen. Via bonussen kan dat bedrag wel oplopen. "Voor mij is het heel belangrijk dat de spelers over de benodigde faciliteiten beschikken om succesvol te kunnen zijn. Deze club wil die faciliteiten uitbreiden en met mijn ervaring als speler en trainer in Europa kan ik daarbij helpen", aldus Van Bronckhorst, die de afgelopen vier jaar als hoofdtrainer van Feyenoord landskampioen werd (2017), twee keer de KNVB-beker veroverde en ook twee keer de Johan Cruijff Schaal pakte.

Guangzhou R&F werkt op het gebied van jeugdopleiding samen met Ajax. Het stadion op het jeugdcomplex draagt de naam van oud-doelman Edwin van der Sar, de huidige algemeen directeur van de kampioen uit Amsterdam. De Chinese competitie begint in maart.

Meer uit Voetbal

Real Madrid via fraaie treffers Güler en Mbappé langs Sevilla

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.

2 uur geleden
Lazio blijft na zege op Juventus gedeeld koploper in Serie A

TURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.

2 uur geleden
NEC speelt tegen Fortuna voor de vierde keer op rij gelijk

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.

3 uur geleden
FC Twente lijdt tegen FC Utrecht eerste nederlaag in thuisduel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.

3 uur geleden
AC Milan klimt na thuiszege op Atalanta naar vierde plaats

MILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.

4 uur geleden
Arsenal boekt nipte overwinning bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.

5 uur geleden
Ajax wint met ruime cijfers in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.

6 uur geleden