Van Bronckhorst met Rangers na verlenging ook naar bekerfinale
GLASGOW (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst heeft met Rangers FC de Schotse bekerfinale bereikt. Rangers versloeg aartsrivaal Celtic op Hampden Park in Glasgow na verlenging met 2-1. Het beslissende doelpunt viel in de 115e minuut en kwam op naam van Celtic-verdediger Carl Starfelt, die de bal in eigen doel gleed na een voorzet van linksback Calvin Bassey van Rangers.
Greg Taylor had Celtic na ruim een uur spelen op voorsprong gezet. Scott Arfield bracht Rangers in de 78e minuut langszij. De ploeg van Van Bronckhorst moest drie dagen na de zege via verlenging op Braga in de kwartfinales van de Europa League (3-1) opnieuw een verlenging van een half uur spelen. De blauwe formatie uit Glasgow toonde vechtlust en karakter en trok de wedstrijd in de toegevoegde tijd naar zich toe.
"Dit is een van mijn mooiste momenten als trainer", zei Van Bronckhorst. "We speelden donderdag een verlenging en nu weer. De spelers moesten diep gaan, maar ze waren geweldig. Het was een hectische wedstrijd in een fantastische ambiance. We hadden maar twee dagen om ons voor te bereiden op dit duel, de medische staf heeft hard gewerkt om de spelers weer fris te krijgen. We moesten karakter tonen en dat hebben we gedaan. Het is goed dat we in de finale staan, maar finales zijn alleen mooi als je ze wint. We hebben nu nog niets. We geloven erin dat we de beker kunnen winnen."
Van Bronckhorst had zijn eerste twee Old Firms als trainer van Rangers verloren. In de Schotse competitie moest zijn ploeg het met 3-0 en 2-1 afleggen tegen de koploper, maar in de halve finale van het bekertoernooi pakte de ploeg van de Nederlander wel de winst. Heart of Midlothian is op 21 mei de tegenstander in de eindstrijd. Hearts versloeg Hibernian zaterdag in de halve finale met 2-1.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
12 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
1 dag geleden