Van Bronckhorst met Rangers na verlenging ook naar bekerfinale
GLASGOW (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst heeft met Rangers FC de Schotse bekerfinale bereikt. Rangers versloeg aartsrivaal Celtic op Hampden Park in Glasgow na verlenging met 2-1. Het beslissende doelpunt viel in de 115e minuut en kwam op naam van Celtic-verdediger Carl Starfelt, die de bal in eigen doel gleed na een voorzet van linksback Calvin Bassey van Rangers.
Greg Taylor had Celtic na ruim een uur spelen op voorsprong gezet. Scott Arfield bracht Rangers in de 78e minuut langszij. De ploeg van Van Bronckhorst moest drie dagen na de zege via verlenging op Braga in de kwartfinales van de Europa League (3-1) opnieuw een verlenging van een half uur spelen. De blauwe formatie uit Glasgow toonde vechtlust en karakter en trok de wedstrijd in de toegevoegde tijd naar zich toe.
"Dit is een van mijn mooiste momenten als trainer", zei Van Bronckhorst. "We speelden donderdag een verlenging en nu weer. De spelers moesten diep gaan, maar ze waren geweldig. Het was een hectische wedstrijd in een fantastische ambiance. We hadden maar twee dagen om ons voor te bereiden op dit duel, de medische staf heeft hard gewerkt om de spelers weer fris te krijgen. We moesten karakter tonen en dat hebben we gedaan. Het is goed dat we in de finale staan, maar finales zijn alleen mooi als je ze wint. We hebben nu nog niets. We geloven erin dat we de beker kunnen winnen."
Van Bronckhorst had zijn eerste twee Old Firms als trainer van Rangers verloren. In de Schotse competitie moest zijn ploeg het met 3-0 en 2-1 afleggen tegen de koploper, maar in de halve finale van het bekertoernooi pakte de ploeg van de Nederlander wel de winst. Heart of Midlothian is op 21 mei de tegenstander in de eindstrijd. Hearts versloeg Hibernian zaterdag in de halve finale met 2-1.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
8 uur geleden