Van Bronckhorst met Rangers na verlenging ook naar bekerfinale
GLASGOW (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst heeft met Rangers FC de Schotse bekerfinale bereikt. Rangers versloeg aartsrivaal Celtic op Hampden Park in Glasgow na verlenging met 2-1. Het beslissende doelpunt viel in de 115e minuut en kwam op naam van Celtic-verdediger Carl Starfelt, die de bal in eigen doel gleed na een voorzet van linksback Calvin Bassey van Rangers.
Greg Taylor had Celtic na ruim een uur spelen op voorsprong gezet. Scott Arfield bracht Rangers in de 78e minuut langszij. De ploeg van Van Bronckhorst moest drie dagen na de zege via verlenging op Braga in de kwartfinales van de Europa League (3-1) opnieuw een verlenging van een half uur spelen. De blauwe formatie uit Glasgow toonde vechtlust en karakter en trok de wedstrijd in de toegevoegde tijd naar zich toe.
"Dit is een van mijn mooiste momenten als trainer", zei Van Bronckhorst. "We speelden donderdag een verlenging en nu weer. De spelers moesten diep gaan, maar ze waren geweldig. Het was een hectische wedstrijd in een fantastische ambiance. We hadden maar twee dagen om ons voor te bereiden op dit duel, de medische staf heeft hard gewerkt om de spelers weer fris te krijgen. We moesten karakter tonen en dat hebben we gedaan. Het is goed dat we in de finale staan, maar finales zijn alleen mooi als je ze wint. We hebben nu nog niets. We geloven erin dat we de beker kunnen winnen."
Van Bronckhorst had zijn eerste twee Old Firms als trainer van Rangers verloren. In de Schotse competitie moest zijn ploeg het met 3-0 en 2-1 afleggen tegen de koploper, maar in de halve finale van het bekertoernooi pakte de ploeg van de Nederlander wel de winst. Heart of Midlothian is op 21 mei de tegenstander in de eindstrijd. Hearts versloeg Hibernian zaterdag in de halve finale met 2-1.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creƫerden minder dan in de eerste helft."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
7 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geleden