Van Bronckhorst met Rangers in voorronde CL onderuit bij Union
HEVERLEE (ANP) - Het hoofdtoernooi van de Champions League is ver weg voor Rangers FC. Het elftal van de Nederlandse trainer Giovanni van Bronckhorst verloor dinsdag in de derde voorronde de eerste wedstrijd van Union uit België. Het werd 2-0.
De return in Schotland is volgende week. De winnaar treft PSV of AS Monaco in de play-offs, waarin een ticket voor de groepsfase te verdienen is. Monaco tegen PSV eindigde dinsdag in Frankrijk onbeslist (1-1).
Union, de nummer 2 van vorig seizoen in België, kwam na een klein half uur spelen op voorsprong via aanvoerder Teddy Teuma. Dante Vanzeir verdubbelde de voorsprong door een kwartier voor tijd een strafschop te benutten.
De Nederlandse verdediger Bart Nieuwkoop speelde het gehele duel mee bij Union. Oussama El Azzouzi, die afgelopen weekeinde werd overgenomen van FC Emmen, bleef op de reservebank zitten.
Van Bronckhorst bereikte vorig seizoen met de Rangers de finale van de Europa League. Eintracht Frankfurt was daarin na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
3 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
13 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
18 uur geleden