Van Bronckhorst: bewondering voor strenge aanpak China
GUANGZHOU (ANP) - Giovanni van Bronckhorst hervat maandag de training met zijn nieuwe club Guangzhou R&F in China. De oud-coach van Feyenoord heeft zojuist een periode van quarantaine achter de rug, waarin hij zeer streng werd gecontroleerd door de Chinese overheid. "Er was voortdurend controle. Stonden er mannen met pakken voor je deur, werd je verplicht een app op je telefoon te installeren en diende je daarmee elke dag je temperatuur door te geven", vertelt hij vanuit Guangzhou aan De Telegraaf.
De oud-international ziet in China een groot verschil in aanpak met Nederland. "Het is hier ondenkbaar dat er honderd mensen naar een park gaan als de overheid zegt dat het niet mag. Als je ziet wat ze hier doen om straten en gebouwen elke dag te ontsmetten, dat is bewonderenswaardig. Ze komen met vrachtwagens door de straten om alles te desinfecteren."
Van Bronckhorst werd begin dit jaar gepresenteerd als nieuwe trainer van Guangzhou R&F. De start van de Chinese voetbalcompetitie is uitgesteld wegens de pandemie. Het is nog onduidelijk wanneer het seizoen gaat beginnen.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
9 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
9 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
11 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
11 uur geleden