Van Brienenoordbrug nacht dicht in beide richtingen
ROTTERDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag is de Van Brienenoordbrug op snelweg A16 in Rotterdam een nacht dicht voor onderhoud, meldt Rijkswaterstaat. De weg is in beide richtingen dicht tussen woensdagavond 22.00 uur tot donderdagochtend 05.00 uur.
Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd van tien minuten tot een half uur. Verkeer kan gebruikmaken van de omleidingsroute via de Beneluxtunnel in de ring Rotterdam via de A20, A4 en A15, of omgekeerd. De omleidingen zijn aangegeven via borden boven en langs de weg.
De brug is ook dicht voor fietsers en voetgangers. Zij kunnen gebruikmaken van de watertaxi. Hiervoor wordt een omleiding ingesteld. Zij moeten rekening houden met 30 minuten extra reistijd. Bussen kunnen tot 23.30 uur over de brug rijden. De brug gaat tijdens de werkzaamheden niet open voor de scheepvaart.
Het onderhoud bestaat uit het controleren van eerder vernieuwde brugkleppen en een nieuwe slijtlaag op het brugdek. Ook wordt op de andere boogbrug richting Breda gewerkt aan de waterafvoer van de weg en vinden schoonmaakwerkzaamheden plaats. Op het afgesloten fietspad worden ook reparaties verricht.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
2 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
10 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
12 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
14 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
15 uur geleden