Van brandstichting verdachte boer voorlopig op vrije voeten
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft woensdag de 36-jarige boer Gert S., verdacht van meerdere brandstichtingen, onder voorwaarden op vrije voeten gesteld. Hij heeft een half jaar in voorarrest gezeten.
S. ontkent in alle toonaarden dat hij de hand heeft gehad in de branden. In totaal gaat het inmiddels om zeven gevallen, in achtereenvolgens Wijk bij Duurstede, Werkhoven en 't Goy. De eerste brand woedde eind oktober 2018. In de weken daarna volgden er meer. Stallen en loodsen werden in de as gelegd. Tientallen stuks vee zijn in de vlammen omgekomen.
S. werd in december 2018 aangehouden op verdenking van het stichten van branden in zijn bedrijf in Werkhoven, maar de rechter-commissaris stelde hem bij gebrek aan harde aanwijzingen op vrije voeten. In juli vorig jaar werd hij opnieuw gearresteerd, na een brand in zijn onderkomen in 't Goy, dat hij had betrokken omdat zijn huis in Werkhoven onbewoonbaar was geworden. Sindsdien zat hij vast. S. komt donderdag vrij.
Geen bewijs
De in groten getale naar de rechtszaal gekomen familie en vrienden begroetten de beslissing van de rechtbank met een daverend applaus. S.' advocaat Tim Vis, die de vrijlating uitvoerig had bepleit, meent dat er geen snipper bewijs is voor de stelling dat S. de branden heeft gesticht. Volgens hem zijn er tal van aanwijzingen in andere richtingen.
Het Openbaar Ministerie had het nakijken. Justitie wilde S. in de cel houden. Niet alleen voor de brand in 't Goy, maar ook voor het stichten van brand in een woning in Wijk bij Duurstede. Voor dat huis had de man eind 2018 een voorlopig koopcontract getekend. S. had behalve een boerderij een bedrijf dat hooi- en strobalen verpakte en bracht in die woning werknemers onder.
Tweede onderzoek
Justitie heeft een tweede onderzoek naar S. op touw gezet, dat gericht is op een reeks financiële malversaties, waaronder het witwassen van 475.000 euro. Ook die beschuldigingen wijst S. van de hand.
Op 23 januari bepaalt de rechtbank welk onderzoek nog gedaan moet worden en welke getuigen gehoord moeten worden. Woensdag gelastte de rechtbank al een extra, onafhankelijk onderzoek naar de brand in 't Goy. Een inhoudelijke behandeling van de zaak is nog niet gepland.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
6 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
6 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
7 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
7 uur geleden