Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bommel ziet zijn Antwerp als underdog in thuisduel met Porto

Van Bommel ziet zijn Antwerp als underdog in thuisduel met Porto

ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel van Antwerp FC heeft zijn ploeg in de underdogpositie gemanoeuvreerd voor het Champions League-duel met FC Porto van woensdag. "Het wordt onderschat hoe goed zij zijn. Het wordt voor ons moeilijk om überhaupt een punt te halen", zei Van Bommel een dag voor de wedstrijd in Antwerpen.

"Het is gewoon een hele goede ploeg met spelers die in België en Nederland niet zo bekend zijn, maar individueel wel heel sterk zijn", legde Van Bommel uit. "Het zal voor ons heel erg moeilijk worden. Porto is de favoriet morgen. Zij spelen al jaren op dit niveau, weten op welke momenten ze een wedstrijd moeten stilleggen, wanneer ze moeten versnellen of wanneer ze agressief moeten verdedigen."

Voor een langer verblijf in Europa is een goed resultaat tegen de Portugese formatie van Sérgio Conceição echter hoognodig voor Antwerp. De Belgen gingen in hun eerste duel met 5-0 onderuit bij FC Barcelona, waarna een 3-2-nederlaag tegen Sjachtar Donetsk in eigen stadion volgde.

Langere termijn

"Met drie punten zal ik uitermate tevreden zijn, maar zo makkelijk is het niet", weet Van Bommel. "Iedereen was verrast dat wij de Champions League haalden, maar dan weet je ook dat het realistisch is dat je wedstrijden zal verliezen, op kwaliteit en ook op ervaring. Barcelona, Porto en Sjachtar spelen al jaren op dit niveau. Daar willen wij naartoe. Maar dat zijn stappen die je op langere termijn moet zetten."

De wedstrijd tussen Antwerp en Porto begint woensdag om 21.00 uur. Bij Antwerp spelen de Nederlanders Gyrano Kerk, Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Owen Wijndal.

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Read en Steijn tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.

59 minuten geleden
PSV verwacht deze maand duidelijkheid over toekomst trainer Bosz

HILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.

1 uur geleden
PSV overweegt spits aan te trekken na blessure Pepi

HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.

2 uur geleden
FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

14 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

14 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

15 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

15 uur geleden