Van Bommel ziet zijn Antwerp als underdog in thuisduel met Porto
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel van Antwerp FC heeft zijn ploeg in de underdogpositie gemanoeuvreerd voor het Champions League-duel met FC Porto van woensdag. "Het wordt onderschat hoe goed zij zijn. Het wordt voor ons moeilijk om überhaupt een punt te halen", zei Van Bommel een dag voor de wedstrijd in Antwerpen.
"Het is gewoon een hele goede ploeg met spelers die in België en Nederland niet zo bekend zijn, maar individueel wel heel sterk zijn", legde Van Bommel uit. "Het zal voor ons heel erg moeilijk worden. Porto is de favoriet morgen. Zij spelen al jaren op dit niveau, weten op welke momenten ze een wedstrijd moeten stilleggen, wanneer ze moeten versnellen of wanneer ze agressief moeten verdedigen."
Voor een langer verblijf in Europa is een goed resultaat tegen de Portugese formatie van Sérgio Conceição echter hoognodig voor Antwerp. De Belgen gingen in hun eerste duel met 5-0 onderuit bij FC Barcelona, waarna een 3-2-nederlaag tegen Sjachtar Donetsk in eigen stadion volgde.
Langere termijn
"Met drie punten zal ik uitermate tevreden zijn, maar zo makkelijk is het niet", weet Van Bommel. "Iedereen was verrast dat wij de Champions League haalden, maar dan weet je ook dat het realistisch is dat je wedstrijden zal verliezen, op kwaliteit en ook op ervaring. Barcelona, Porto en Sjachtar spelen al jaren op dit niveau. Daar willen wij naartoe. Maar dat zijn stappen die je op langere termijn moet zetten."
De wedstrijd tussen Antwerp en Porto begint woensdag om 21.00 uur. Bij Antwerp spelen de Nederlanders Gyrano Kerk, Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Owen Wijndal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
1 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
13 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
17 uur geleden