Van Bommel wint weer niet met Antwerp in Champions League
HAMBURG (ANP) - Antwerp heeft zijn vijfde nederlaag geleden in de Champions League. De ploeg van coach Mark van Bommel, regerend kampioen van België, verloor in Hamburg met 1-0 van Sjachtar Donetsk.
De ploeg uit Oekraïne, getraind door Marino Pusic, blijft door de zege kans houden op overwintering in de hoogste Europese clubcompetitie. Sjachtar kwam op 9 punten, evenveel als FC Barcelona en FC Porto, die elkaar dinsdag om 21.00 uur treffen. Antwerp staat met 0 punten onderaan en is na de laatste groepswedstrijd in december klaar met Europees voetbal in dit seizoen.
De enige goal van de wedstrijd viel na 12 minuten. Uit een vrije trap van Oleksandr Zoebkov kopte Mykola Matviyenko raak. Beide ploegen waren redelijk aan elkaar gewaagd, maar Sjachtar had de beste kansen. Irakli Azarovi en Taras Stepanenko schoten in de tweede helft de bal op de lat.
Nederlanders
Bij Antwerp stonden Owen Wijndal, Gyrano Kerk en Vincent Janssen in de basis.
Voor Van Bommel was de nederlaag extra pijnlijk. Hij heeft in zijn trainerscarrière nog steeds geen overwinning behaald in de Champions League.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
10 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
16 uur geleden