Van Bommel wint met koploper Antwerp diep in de blessuretijd
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel is met Antwerp ternauwernood ontsnapt aan puntenverlies in de Belgische titelrace. De koploper maakte op eigen veld tegen Club Brugge een 2-0-achterstand ongedaan. De winnende treffer van Arthur Vermeeren viel in de laatste minuut van de blessuretijd (3-2). Zo is Antwerp ook na dit weekend koploper.
Antwerp heeft met nog drie wedstrijden te spelen 45 punten. Achtervolgers KRC Genk en Union hebben er 4 minder, maar spelen om 18.30 uur nog tegen elkaar.
Brugge kwam al in de 2e minuut op voorsprong. Noa Lang speelde zichzelf vrij met een mooie actie en gaf voor op Clinton Mata, die afrondde. Lang was in de 23e minuut ook de aangever bij de 2-0. Hans Vanaken kopte een door de Oranje-international genomen hoekschop in het doel. Lang trok zich niets aan van de vele fluitconcerten van de tribune.
Nederlandse inbreng
Vincent Janssen bracht 10 minuten voor rust de spanning terug in de wedstrijd door raak te schieten na een afgeslagen vrije trap. In de loop van de tweede helft werd Antwerp steeds gevaarlijker, maar de kansen werden niet benut. Totdat de ingevallen Calvin Stengs de bal 5 minuten voor tijd bij de eveneens ingevallen Gyrano Kerk bezorgde. De voormalig speler van FC Utrecht schoot raak in de verre hoek. Het winnende doelpunt van Vermeeren viel uit een hoekschop.
Bjorn Meijer speelde de hele wedstrijd voor Brugge. Bij Antwerp werd Jurgen Ekkelenkamp na 80 minuten gewisseld door Van Bommel.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
6 uur geleden