Van Bommel start Bundesliga met Wolfsburg tegen Bochum
WOLFSBURG (ANP) - Trainer Mark van Bommel begint met zijn nieuwe club VfL Wolfsburg de Duitse voetbalcompetitie met een thuiswedstrijd tegen VfL Bochum 1848. Die club promoveerde afgelopen seizoen als kampioen van de tweede Bundesliga naar het hoogste niveau. Van Bommel ondertekende onlangs een contract voor twee jaar bij Wolfsburg, de club van spits Wout Weghorst.
Het wordt voor de oud-international van Oranje zijn tweede klus als hoofdtrainer op het hoogste niveau. De 45-jarige Limburger werkte eerder bij PSV en was assistent van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij de nationale ploegen van Saudi-Arabië en Australië. Wolfsburg eindigde afgelopen seizoen als vierde in de Bundesliga en kwalificeerde zich zo voor de Champions League.
Het nieuwe seizoen in Duitsland begint op vrijdag 13 augustus. Traditiegetrouw komt de landskampioen, Bayern München, dan direct in actie. Met Julian Nagelsmann als nieuwe trainer neemt de 'Rekordmeister' het dan op tegen Borussia Mönchengladbach. Borussia Dortmund begint met een thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt, RB Leipzig speelt uit tegen FSV Mainz.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
1 dag geleden