Van Bommel: sommige mensen werden nerveus bij PSV
DOORN (ANP) - Mark van Bommel weet nog niet waar zijn toekomst als trainer ligt. "Bij serieuze interesse zou Mino me op de hoogte brengen", doelt hij op zijn zaakwaarnemer Raiola. "Dat heeft hij nog niet gedaan. Dus ik heb niet het idee dat er iets heel concreets speelt nu."
Van Bommel werd vorig jaar december ontslagen bij PSV, na een nederlaag tegen Feyenoord (3-1) in De Kuip. "Daarna hebben zich wel clubs gemeld", vertelt hij aan het ANP. "Maar ik voelde er weinig voor om tussentijds in te stappen. Ik begin liever voorafgaand aan een heel seizoen. De Bundesliga zou wel bij me passen, Engeland zie ik ook wel zitten. Maar een mooie Italiaanse of Spaanse club zou ook goed kunnen."
De 43-jarige Van Bommel wil snel weer aan de slag, als de juiste club zich meldt. "Maar het coronavirus heeft natuurlijk wel dingen veranderd", zegt hij. "Wie ontslaat deze maand nog een trainer? Als er niet snel iets moois voorbij komt, dan wachten we nog even rustig. We zien wel."
Wesley Sneijder
Van Bommel baalt nog steeds hoe het is gelopen bij PSV. "Iedereen weet wat ik met die club heb", stelt hij. "Dan is het niet leuk als je daar ontslagen wordt. Maar het is niet anders. Nee, in mijn ogen was het niet nodig geweest. Ik heb na mijn ontslag geen speler slecht over mij horen praten. Ook de wisselspelers niet. Dat zegt wel wat. Ik heb nog steeds contact met sommige spelers daar. De resultaten waren even niet goed maar we verloren vrij onterecht van Feyenoord. We waren sterker in die wedstrijd. Sommige mensen werden helaas nerveus bij PSV. Dat is jammer."
Van Bommel was zaterdag te gast bij de presentatie van de biografie van Wesley Sneijder, die ook ambities heeft om ooit trainer te worden. "Dat kan hij zeker", denkt Van Bommel. "Maar hij zal eerst zijn diploma's moeten halen. Ik denk dat Wesley niet noodzakelijk eerst als jeugdtrainer moet beginnen. Bij hem gaat alles snel. Gooi hem maar voor de leeuwen."
De bij PSV ontslagen trainer komt voor in de biografie van Sneijder, die tijdens het EK van 2012 nog net tussenbeide kon komen toen Klaas-Jan Huntelaar in een ontbijtzaal van het spelershotel Van Bommel wilde aanvallen. "Die dingen gebeuren", zegt de voormalige middenvelder. "Ik heb er geen problemen mee dat Wesley dat vertelt. We waren op het EK van 2012 geen eenheid meer. Huntelaar had een goed seizoen achter de rug en legde zich niet zo maar neer bij een rol als tweede spits achter Robin van Persie. Het was een EK om snel te vergeten met drie nederlagen op rij."
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
18 uur geleden