Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bommel: sommige mensen werden nerveus bij PSV

Van Bommel: sommige mensen werden nerveus bij PSV

DOORN (ANP) - Mark van Bommel weet nog niet waar zijn toekomst als trainer ligt. "Bij serieuze interesse zou Mino me op de hoogte brengen", doelt hij op zijn zaakwaarnemer Raiola. "Dat heeft hij nog niet gedaan. Dus ik heb niet het idee dat er iets heel concreets speelt nu."

Van Bommel werd vorig jaar december ontslagen bij PSV, na een nederlaag tegen Feyenoord (3-1) in De Kuip. "Daarna hebben zich wel clubs gemeld", vertelt hij aan het ANP. "Maar ik voelde er weinig voor om tussentijds in te stappen. Ik begin liever voorafgaand aan een heel seizoen. De Bundesliga zou wel bij me passen, Engeland zie ik ook wel zitten. Maar een mooie Italiaanse of Spaanse club zou ook goed kunnen."

De 43-jarige Van Bommel wil snel weer aan de slag, als de juiste club zich meldt. "Maar het coronavirus heeft natuurlijk wel dingen veranderd", zegt hij. "Wie ontslaat deze maand nog een trainer? Als er niet snel iets moois voorbij komt, dan wachten we nog even rustig. We zien wel."

Wesley Sneijder

Van Bommel baalt nog steeds hoe het is gelopen bij PSV. "Iedereen weet wat ik met die club heb", stelt hij. "Dan is het niet leuk als je daar ontslagen wordt. Maar het is niet anders. Nee, in mijn ogen was het niet nodig geweest. Ik heb na mijn ontslag geen speler slecht over mij horen praten. Ook de wisselspelers niet. Dat zegt wel wat. Ik heb nog steeds contact met sommige spelers daar. De resultaten waren even niet goed maar we verloren vrij onterecht van Feyenoord. We waren sterker in die wedstrijd. Sommige mensen werden helaas nerveus bij PSV. Dat is jammer."

Van Bommel was zaterdag te gast bij de presentatie van de biografie van Wesley Sneijder, die ook ambities heeft om ooit trainer te worden. "Dat kan hij zeker", denkt Van Bommel. "Maar hij zal eerst zijn diploma's moeten halen. Ik denk dat Wesley niet noodzakelijk eerst als jeugdtrainer moet beginnen. Bij hem gaat alles snel. Gooi hem maar voor de leeuwen."

De bij PSV ontslagen trainer komt voor in de biografie van Sneijder, die tijdens het EK van 2012 nog net tussenbeide kon komen toen Klaas-Jan Huntelaar in een ontbijtzaal van het spelershotel Van Bommel wilde aanvallen. "Die dingen gebeuren", zegt de voormalige middenvelder. "Ik heb er geen problemen mee dat Wesley dat vertelt. We waren op het EK van 2012 geen eenheid meer. Huntelaar had een goed seizoen achter de rug en legde zich niet zo maar neer bij een rol als tweede spits achter Robin van Persie. Het was een EK om snel te vergeten met drie nederlagen op rij."

Meer uit Voetbal

Van der Linden nieuwe algemeen directeur Vitesse

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.

21 minuten geleden
Bondscoach België niet bezig met fans voor WK-duel met Spanje

INGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.

53 minuten geleden
Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

1 uur geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

2 uur geleden
Frankrijk ten koste van Marokko naar halve finale WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.

9 uur geleden
Doué in basis Frankrijk, Marokko zonder Saibari, met Salah-Eddine

FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.

12 uur geleden
Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

14 uur geleden