Van Bommel realistisch na nieuwe 'tik' in Champions League
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel was realistisch na de derde nederlaag op rij voor Antwerp FC in de Champions League. Woensdagavond was Porto in België met 4-1 duidelijk te sterk. De ploeg van Van Bommel begon nog goed aan het duel, maar in de tweede helft ging het hard.
"In de eerste helft deden we het heel erg goed. We vonden de vrije man, zetten hoog druk tegen een heel goede tegenstander. Je zag, net zoals in de eerste helft tegen Sjachtar, dat wij gewoon heel goed kunnen voetballen", zei Van Bommel.
"Onze belangrijkste speler van de laatste maanden maakte vervolgens een persoonlijk foutje. Daarna beslissen ze de wedstrijd met enkele doelpunten op Champions League-niveau. Ze versnellen en vertragen op de juiste momenten. Ze kunnen allemaal een bal bijhouden, slim een vrije trap uitlokken. Wij zijn zover nog niet, maar dat is geen schande."
Europa League
Voor Van Bommel lijkt de derde plek in de poule en dus een vervolg in de Europa League het hoogst haalbare. "Het is zo dat wij onze op papier twee gemakkelijkste thuiswedstrijden al gespeeld hebben en het resultaat is 0 punten", aldus de Nederlandse trainer. "Als club wilden wij ons graag kwalificeren voor de Champions League. Maar dat zijn enorme stappen die je dan zet. En dan bestaat het risico dat je zulke tikken krijgt. Dit is de andere kant van het succes. Dit is het hoogste niveau dat er is en daar moeten wij naartoe. Maar het is voor ons de eerste keer. Dat is geen excuus maar gewoon de realiteit."
Eerder verloor Antwerp FC thuis van Sjachtar (2-3). De uitwedstrijd tegen FC Barcelona ging met 5-0 verloren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
16 uur geleden