Van Bommel realistisch na nieuwe 'tik' in Champions League
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel was realistisch na de derde nederlaag op rij voor Antwerp FC in de Champions League. Woensdagavond was Porto in België met 4-1 duidelijk te sterk. De ploeg van Van Bommel begon nog goed aan het duel, maar in de tweede helft ging het hard.
"In de eerste helft deden we het heel erg goed. We vonden de vrije man, zetten hoog druk tegen een heel goede tegenstander. Je zag, net zoals in de eerste helft tegen Sjachtar, dat wij gewoon heel goed kunnen voetballen", zei Van Bommel.
"Onze belangrijkste speler van de laatste maanden maakte vervolgens een persoonlijk foutje. Daarna beslissen ze de wedstrijd met enkele doelpunten op Champions League-niveau. Ze versnellen en vertragen op de juiste momenten. Ze kunnen allemaal een bal bijhouden, slim een vrije trap uitlokken. Wij zijn zover nog niet, maar dat is geen schande."
Europa League
Voor Van Bommel lijkt de derde plek in de poule en dus een vervolg in de Europa League het hoogst haalbare. "Het is zo dat wij onze op papier twee gemakkelijkste thuiswedstrijden al gespeeld hebben en het resultaat is 0 punten", aldus de Nederlandse trainer. "Als club wilden wij ons graag kwalificeren voor de Champions League. Maar dat zijn enorme stappen die je dan zet. En dan bestaat het risico dat je zulke tikken krijgt. Dit is de andere kant van het succes. Dit is het hoogste niveau dat er is en daar moeten wij naartoe. Maar het is voor ons de eerste keer. Dat is geen excuus maar gewoon de realiteit."
Eerder verloor Antwerp FC thuis van Sjachtar (2-3). De uitwedstrijd tegen FC Barcelona ging met 5-0 verloren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
1 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
2 uur geleden