Van Bommel realistisch na nieuwe 'tik' in Champions League
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel was realistisch na de derde nederlaag op rij voor Antwerp FC in de Champions League. Woensdagavond was Porto in België met 4-1 duidelijk te sterk. De ploeg van Van Bommel begon nog goed aan het duel, maar in de tweede helft ging het hard.
"In de eerste helft deden we het heel erg goed. We vonden de vrije man, zetten hoog druk tegen een heel goede tegenstander. Je zag, net zoals in de eerste helft tegen Sjachtar, dat wij gewoon heel goed kunnen voetballen", zei Van Bommel.
"Onze belangrijkste speler van de laatste maanden maakte vervolgens een persoonlijk foutje. Daarna beslissen ze de wedstrijd met enkele doelpunten op Champions League-niveau. Ze versnellen en vertragen op de juiste momenten. Ze kunnen allemaal een bal bijhouden, slim een vrije trap uitlokken. Wij zijn zover nog niet, maar dat is geen schande."
Europa League
Voor Van Bommel lijkt de derde plek in de poule en dus een vervolg in de Europa League het hoogst haalbare. "Het is zo dat wij onze op papier twee gemakkelijkste thuiswedstrijden al gespeeld hebben en het resultaat is 0 punten", aldus de Nederlandse trainer. "Als club wilden wij ons graag kwalificeren voor de Champions League. Maar dat zijn enorme stappen die je dan zet. En dan bestaat het risico dat je zulke tikken krijgt. Dit is de andere kant van het succes. Dit is het hoogste niveau dat er is en daar moeten wij naartoe. Maar het is voor ons de eerste keer. Dat is geen excuus maar gewoon de realiteit."
Eerder verloor Antwerp FC thuis van Sjachtar (2-3). De uitwedstrijd tegen FC Barcelona ging met 5-0 verloren.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden