Van Bommel: onvoldoende voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV had in de zomer nog de doelstelling om het hoofdtoernooi van de Champions League te halen. Toen dat niet lukte, werd de focus verlegd naar het bereiken van de knock-outfase van de Europa League. Ook daarin slaagde PSV niet. Trainer Mark van Bommel kon daarom donderdag, na de laatste groepswedstrijd tegen Rosenborg BK (1-1) niet anders dan concluderen dat het Europese seizoen van PSV onvoldoende is geweest.
"We zijn niet door. En dat had wel gemoeten", aldus de trainer, die baalde van het gelijkspel in het niet meer van belang zijnde duel met de Noren. "We hadden graag gewonnen. We hebben weinig gecreëerd tegen deze stugge tegenstander, net als zij. Op het eind moet je hem denk ik nog winnen of een penalty krijgen, maar ik ben vooral blij dat iedereen fit is gebleven."
Van Bommel hield tegen Rosenborg rekening met de cruciale uitwedstrijd tegen Feyenoord van zondag. PSV moet dat duel winnen om nog iets van het seizoen te maken. Donyell Malen en Steven Bergwijn speelden tegen de Noren allebei maar een helft mee en Ryan Thomas en Mohamed Ihattaren werden voortijdig naar de kant gehaald.
Volgens Van Bommel werkt het teleurstellende gelijkspel tegen Rosenborg niet door naar zondag. "Die wedstrijd staat hier los van. Je hebt nooit de garantie dat je een goede wedstrijd speelt als je de wedstrijd ervoor ruim wint"', aldus de trainer, die met zijn elftal al sinds eind september in de competitie wacht op een overwinning buiten Eindhoven.
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
49 minuten geledenSANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.
53 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.
6 uur geleden