'Van Bommel nieuwe trainer VfL Wolfsburg'
WOLFSBURG (ANP) - Mark van Bommel keert, volgens Duitse media, als trainer terug in de voetballerij en gaat aan de slag bij VfL Wolfsburg. De 44-jarige Van Bommel wordt op korte termijn gepresenteerd bij de Duitse club, die afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Bundesliga. Van Bommel gaat met Wolfsburg, de ploeg van spits en Oranje-international Wout Weghorst, de Champions League in.
De Limburger, 79-voudig international van Oranje, wordt de opvolger van Oliver Glasner. Die stapte woensdag over naar Eintracht Frankfurt. Wolfsburg heeft de aanstelling van Van Bommel nog niet bevestigd.
Van Bommel werd eind 2019 ontslagen bij PSV vanwege een reeks teleurstellende resultaten. In het eerste seizoen onder Van Bommel eindigde PSV op de tweede plaats in de Eredivisie, achter Ajax. De voormalige middenvelder van onder meer PSV, FC Barcelona, Bayern München en AC Milan was eerder assistent van zijn schoonvader Bert van Marwijk bij de nationale ploegen van Australië en Saudi-Arabië.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
38 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
6 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
8 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
22 uur geleden