Van Bommel met Antwerp toegezongen op Grote Markt
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Coach Mark van Bommel is maandag met de spelers van landskampioen Antwerp door een uitzinnige menigte toegezongen op de Grote Markt van Antwerpen. De supporters van de club onthaalden de spelersbus en zongen de winnaars van de titel én de beker toe toen die op het balkon van het stadhuis de toegestroomde massa kwamen groeten.
Vele duizenden Antwerp-fans zongen Antwerpse clubliederen en voetbalhymnes als You'll never walk alone en We are the champions voor de spelers die na een ware thriller zondagavond de zesde landstitel uit de historie van Antwerp veroverden, de eerste sinds 1957.
Aanvoerder Toby Alderweireld, die in de slotfase van het duel met Racing Genk goed was voor de belangrijke gelijkmaker, mocht na speeches in het stadhuis de trofee, die zondagavond tijdens het feest al was gebroken, nogmaals aan de fans tonen.
Bij het Antwerp van coach Van Bommel speelden de Nederlandse voetballers Vincent Janssen, Gyrano Kerk en Jurgen Ekkelenkamp in de beslissende wedstrijd. Calvin Stengs ontbrak met een schorsing. Marc Overmars is er technisch directeur.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
1 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
3 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
16 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
17 uur geleden