Van Bommel met Antwerp tegen FC Barcelona in Champions League
MONACO (ANP) - Coach Mark van Bommel moet het met Antwerp opnemen tegen het FC Barcelona van middenvelder Frenkie de Jong in de groepsfase van de Champions League. De coach speelde zelf van 2005 tot en met 2006 voor de Spaanse formatie en won met de club de titel en de Champions League. De Belgische kampioen, waar Vincent Janssen, Gyrano Kerk en Jurgen Ekkelenkamp onder contract staan, treft in groep H daarnaast FC Porto en Sjachtar Donetsk.
Coach Erik ten Hag lootte met Manchester United de Duitse landskampioen Bayern München. In groep A van United, zitten verder FC Kopenhagen uit Denemarken en het Turkse Galatasaray.
Titelhouder Manchester City van verdediger Nathan Aké is in groep G gekoppeld aan het Duitse RB Leipzig van Xavi Simons, Rode Ster uit Servië en Young Boys uit de Zwitserse hoofdstad Bern. Verliezend finalist Internazionale van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij neemt het in groep D op tegen Benfica, FC Salzburg en Real Sociedad.
Andere groepen
In groep F treft de Franse landskampioen Paris Saint-Germain Borussia Dortmund, AC Milan en Newcastle United. Bij de Duitsers speelt Donyell Malen, bij Milan Tijjani Reijnders en bij Newcastle Sven Botman.
In groep C neemt debutant FC Union Berlin het met Danilho Doekhi en Sheraldo Becker op tegen de Italiaanse kampioen Napoli, Real Madrid en SC Braga.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
7 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
19 uur geleden