
Van Bommel en Overmars trots op historische prestatie met Antwerp
ATHENE (ANP) - Trainer Mark van Bommel en technisch directeur Marc Overmars hebben genoten van de plaatsing van Antwerp FC voor de Champions League. De Belgische club schakelde in de play-offs AEK Athene uit en maakt voor het eerst zijn opwachting in de belangrijkste Europese competitie.
"Trots, blij en al dat soort gevoelens, voel ik nu", zei Van Bommel na de wedstrijd tegen Belgische media. "Als je kijkt naar het afgelopen jaar en wat er allemaal gebeurd is, met de titel, de beker en de supercup, dan is het echt onvoorspelbaar."
Hij had veel lof voor zijn team. "Kijk naar het middenveld waarmee we spelen vandaag. Dat zijn jongens van 18, 21 en 23 jaar. Het is een prestatie van het elftal. Het is ongelooflijk dat we voor het eerst in de geschiedenis van de club Champions League kunnen spelen".
Reactie Overmars
Ook Overmars genoot in Athene. "Dat is prachtig, ja. Ook voor mij. Dat hadden we niet durven te dromen. Ik denk veel mensen in Belgiƫ niet. We genieten ervan", zei Overmars tegen het Belgische Sporza. Hij wilde wel waken voor te veel enthousiasme. "Op dit moment zijn de verwachtingen te hoog. Ik kan je nu vast zeggen dat het een moeilijk jaar wordt in de competitie. En als we stappen vooruit willen zetten, dan moet het stadion afgewerkt worden. Anders gaat dat niet." De club is begonnen met de verbouwing van het stadion, maar de bouw ligt vanwege problemen stil.
Antwerp zal zich misschien nog versterken. De transfermarkt is nog tot vrijdag open. "Het zal nog spannend en druk worden. Donderdag doen we het even rustig en dan zullen we kijken wat er gebeurt. De kwalificatie voor de Champions League verandert eigenlijk niks. Je moet geen speler halen om er eentje te halen. Als een speler geen meerwaarde heeft, kunnen we beter wachten tot december", zei Overmars tegen Sporza.
Meer uit Voetbal
THUN (ANP) - Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft ook tijdens de tweede training in Zwitserland meegedaan met de rest van de EK-selectie van Oranje. De van een spierblessure herstellende spits deed aan het begin van de oefensessie mee aan enkele felle sprint- en passoefeningen. Daarna werd het trainingscomplex in het zonnige Thun, fraai gelegen tegen de achtergrond van besneeuwde bergtoppen, afgesloten voor de media.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechters in het voetbal moeten zich komend seizoen beter aan de richtlijn houden dat alleen een aanvoerder mag protesteren over de leiding. Dat zei manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen tijdens een mediabijeenkomst in Zeist.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
29 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. Dat meldt de Alkmaarse club.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Luciano Valente bevestigd. De 21-jarige middenvelder ondertekende een vierjarig contract bij de Rotterdammers, die zich eerder versterkten met Sem Steijn.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich op het wereldkampioenschap als laatste club voor de kwartfinales geplaatst. De Duitsers wonnen in Atlanta met 2-1 van de Mexicaanse club Monterrey.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
15 uur geleden