
Van Bommel en Overmars trots op historische prestatie met Antwerp
ATHENE (ANP) - Trainer Mark van Bommel en technisch directeur Marc Overmars hebben genoten van de plaatsing van Antwerp FC voor de Champions League. De Belgische club schakelde in de play-offs AEK Athene uit en maakt voor het eerst zijn opwachting in de belangrijkste Europese competitie.
"Trots, blij en al dat soort gevoelens, voel ik nu", zei Van Bommel na de wedstrijd tegen Belgische media. "Als je kijkt naar het afgelopen jaar en wat er allemaal gebeurd is, met de titel, de beker en de supercup, dan is het echt onvoorspelbaar."
Hij had veel lof voor zijn team. "Kijk naar het middenveld waarmee we spelen vandaag. Dat zijn jongens van 18, 21 en 23 jaar. Het is een prestatie van het elftal. Het is ongelooflijk dat we voor het eerst in de geschiedenis van de club Champions League kunnen spelen".
Reactie Overmars
Ook Overmars genoot in Athene. "Dat is prachtig, ja. Ook voor mij. Dat hadden we niet durven te dromen. Ik denk veel mensen in België niet. We genieten ervan", zei Overmars tegen het Belgische Sporza. Hij wilde wel waken voor te veel enthousiasme. "Op dit moment zijn de verwachtingen te hoog. Ik kan je nu vast zeggen dat het een moeilijk jaar wordt in de competitie. En als we stappen vooruit willen zetten, dan moet het stadion afgewerkt worden. Anders gaat dat niet." De club is begonnen met de verbouwing van het stadion, maar de bouw ligt vanwege problemen stil.
Antwerp zal zich misschien nog versterken. De transfermarkt is nog tot vrijdag open. "Het zal nog spannend en druk worden. Donderdag doen we het even rustig en dan zullen we kijken wat er gebeurt. De kwalificatie voor de Champions League verandert eigenlijk niks. Je moet geen speler halen om er eentje te halen. Als een speler geen meerwaarde heeft, kunnen we beter wachten tot december", zei Overmars tegen Sporza.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst de Europese Supercup veroverd. De winnaar van de Champions League won in het Italiaanse Udine na strafschoppen van Tottenham Hotspur, de titelhouder van de Europa League. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2, na twee late treffers van PSG.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Interim-directeur Jaap Noltes neemt eind deze maand afscheid van Vitesse. De 32-jarige Tukker bevestigde berichtgeving hierover van De Gelderlander en Omroep Gelderland. Noltes (32) wordt manager van de Academie van FC Twente en Heracles.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is zonder aanvoerder Jordy Clasie afgereisd naar Liechtenstein waar de ploeg van trainer Maarten Martens het donderdag opneemt tegen FC Vaduz. Clasie ontbrak ook in het eerste duel, dat door de Alkmaarders met 3-0 werd gewonnen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer Ron Jans kan donderdag in het tweede duel met Servette uit de derde voorronde van de Europa League geen beroep doen op David Min. De aanvaller heeft in het competitieduel van zondag met Heracles Almelo een hersenschudding opgelopen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Sontje Hansen verkocht aan de Engelse Championship-club Middlesbrough. Naar verluidt krijgen de Nijmegenaren enkele miljoenen voor de 23-jarige aanvaller, die twee jaar geleden transfervrij overkwam van Ajax.
12 uur geledenBRUGGE (ANP) - De van Ajax overgekomen Carlos Forbs heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn eerste weken bij Club Brugge. Dinsdagavond hielp hij de Belgen met zijn eerste treffer ten koste van RB Salzburg naar de laatste voorronde van de Champions League. "Mijn hoofd is weer helemaal helder, ik voel me vrij en ik hou weer van het spelletje", zei Forbs na zijn eerste basisoptreden voor Brugge.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Feyenoord-aanvoerder Sem Steijn denkt dat het verschil met Fenerbahçe minder groot was dan de uitslag van de nederlaag in Istanbul doet vermoeden. "De kansen die we kregen, moet je afmaken en dat deden zij wel. Ik denk dat dat het grote verschil was vandaag", zei de middenvelder na de 5-2-nederlaag in Turkije.
1 dag geleden