Van Bommel en Overmars trots op historische prestatie met Antwerp
ATHENE (ANP) - Trainer Mark van Bommel en technisch directeur Marc Overmars hebben genoten van de plaatsing van Antwerp FC voor de Champions League. De Belgische club schakelde in de play-offs AEK Athene uit en maakt voor het eerst zijn opwachting in de belangrijkste Europese competitie.
"Trots, blij en al dat soort gevoelens, voel ik nu", zei Van Bommel na de wedstrijd tegen Belgische media. "Als je kijkt naar het afgelopen jaar en wat er allemaal gebeurd is, met de titel, de beker en de supercup, dan is het echt onvoorspelbaar."
Hij had veel lof voor zijn team. "Kijk naar het middenveld waarmee we spelen vandaag. Dat zijn jongens van 18, 21 en 23 jaar. Het is een prestatie van het elftal. Het is ongelooflijk dat we voor het eerst in de geschiedenis van de club Champions League kunnen spelen".
Reactie Overmars
Ook Overmars genoot in Athene. "Dat is prachtig, ja. Ook voor mij. Dat hadden we niet durven te dromen. Ik denk veel mensen in Belgiƫ niet. We genieten ervan", zei Overmars tegen het Belgische Sporza. Hij wilde wel waken voor te veel enthousiasme. "Op dit moment zijn de verwachtingen te hoog. Ik kan je nu vast zeggen dat het een moeilijk jaar wordt in de competitie. En als we stappen vooruit willen zetten, dan moet het stadion afgewerkt worden. Anders gaat dat niet." De club is begonnen met de verbouwing van het stadion, maar de bouw ligt vanwege problemen stil.
Antwerp zal zich misschien nog versterken. De transfermarkt is nog tot vrijdag open. "Het zal nog spannend en druk worden. Donderdag doen we het even rustig en dan zullen we kijken wat er gebeurt. De kwalificatie voor de Champions League verandert eigenlijk niks. Je moet geen speler halen om er eentje te halen. Als een speler geen meerwaarde heeft, kunnen we beter wachten tot december", zei Overmars tegen Sporza.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
1 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
13 uur geleden