Van Bommel en Antwerp in CL-debuut niet bang voor Barcelona
BARCELONA (ANP) - Het Antwerp van trainer Mark van Bommel speelt dinsdag tegen Barcelona zijn eerste wedstrijd ooit in de groepsfase van de Champions League. "Dit wordt onze moeilijkste tegenstander ooit", verklaarde de oud-speler van Barcelona een dag voor de wedstrijd in Spanje.
Van Bommel speelde tussen 2005 en 2006 voor Barcelona, waarmee hij onder meer de Champions League won. In totaal won de Catalaanse club de Champions League en de Europa Cup I vijf keer. "Dit Barcelona kan ook de Champions League winnen", meende Van Bommel. "Ze zijn weer op de goede weg."
"Vorig seizoen hielden ze in La Liga Real Madrid achter zich en pakten ze de titel. Maar geïntimideerd zijn we niet. Bang hoeven wij niet te zijn. We moeten zoals altijd ons eigen spel spelen", aldus Van Bommel.
Bij de Belgische landskampioen spelen de Nederlanders Vincent Janssen, Gyrano Kerk, Jurgen Ekkelenkamp en Owen Wijndal. Van Bommel kan in Barcelona niet beschikken over de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka, die een blessure heeft opgelopen.
De wedstrijd tussen Barcelona en Antwerp begint dinsdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
9 uur geleden