Van Bommel en Antwerp in CL-debuut niet bang voor Barcelona
BARCELONA (ANP) - Het Antwerp van trainer Mark van Bommel speelt dinsdag tegen Barcelona zijn eerste wedstrijd ooit in de groepsfase van de Champions League. "Dit wordt onze moeilijkste tegenstander ooit", verklaarde de oud-speler van Barcelona een dag voor de wedstrijd in Spanje.
Van Bommel speelde tussen 2005 en 2006 voor Barcelona, waarmee hij onder meer de Champions League won. In totaal won de Catalaanse club de Champions League en de Europa Cup I vijf keer. "Dit Barcelona kan ook de Champions League winnen", meende Van Bommel. "Ze zijn weer op de goede weg."
"Vorig seizoen hielden ze in La Liga Real Madrid achter zich en pakten ze de titel. Maar geïntimideerd zijn we niet. Bang hoeven wij niet te zijn. We moeten zoals altijd ons eigen spel spelen", aldus Van Bommel.
Bij de Belgische landskampioen spelen de Nederlanders Vincent Janssen, Gyrano Kerk, Jurgen Ekkelenkamp en Owen Wijndal. Van Bommel kan in Barcelona niet beschikken over de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka, die een blessure heeft opgelopen.
De wedstrijd tussen Barcelona en Antwerp begint dinsdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden