Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Bommel blij met VAR Blom en tevreden met 0-0

Van Bommel blij met VAR Blom en tevreden met 0-0

LILLE (ANP) - VfL Wolfsburg-trainer Mark van Bommel hield tot zijn eigen tevredenheid een punt over aan de uitwedstrijd in de Champions League tegen Lille (0-0). Hij kreeg daarbij hulp van landgenoot Kevin Blom, die in Frankrijk als VAR fungeerde en twee keer ingreep.

"Het was niet makkelijk voor de videoscheidsrechter. Het hing af van centimeters, maar gelukkig heeft hij alles gezien", zei Van Bommel na het doelpuntloze gelijkspel. Scheidsrechter Danny Makkelie keurde een doelpunt van Jonathan David af, omdat videoscheidsrechter Blom had vastgesteld dat de bal kort daarvoor buiten de lijnen was geweest.

Diep in blessuretijd was Blom zijn landgenoot wederom goed gezind. Makkelie kende de thuisploeg een strafschop toe, maar Blom voorkwam dat. De overtreding werd buiten het zestienmetergebied begaan, oordeelde Blom op basis van de beelden.

En dus bleef het bij 0-0. "Als je niet kunt winnen, moet je op de nul spelen. En als je 35 minuten met tien man tegen de Franse kampioen speelt en een punt pakt, moet je tevreden zijn", aldus Van Bommel, die het laatste half uur zonder verdediger John Anthony Brooks speelde. "Ondanks dat we geen kansen hadden om te scoren, stond er een team op het veld dat liet zien dat je er niet zo gemakkelijk van zou winnen."

In dezelfde groep speelden ook Sevilla en RB Leipzig gelijk: 1-1.

Meer uit Voetbal

FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 minuten geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

1 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

1 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

2 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

2 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

4 uur geleden
Mourinho dient klacht in bij Europees Hof om boete en schorsing

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.

4 uur geleden