Van Bommel: alleen winnen telt
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel weet heel goed dat hij met PSV maar één manier heeft om uit de sportieve crisis te komen. "Ik weet dondersgoed dat wij moeten winnen", zei Van Bommel een dag voor de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard. "Hoe je dit omdraait, daar is geen handleiding voor. Dat is het moeilijke van topsport. Het enige wat telt, is winnen. Ik denk ook dat wij morgen gaan winnen."
Van de laatste negen duels (competitie en Europa League) won PSV er slechts één, thuis tegen sc Heerenveen. Na de Europese uitschakeling vorige week door Sporting Portugal (4-0) volgde een teleurstellend gelijkspel bij FC Emmen (1-1). PSV is in de titelstrijd flink achterop geraakt bij Ajax, dat inmiddels dertien punten meer heeft. "In vier tot vijf weken raken we alles kwijt", zei algemeen directeur Toon Gerbrands deze week. "We maken ons grote zorgen, maar we zijn niet wanhopig, want dat betekent opgeven."
Van Bommel, bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van PSV, voelt zich gesteund door de directie. "Je hoeft je echt geen zorgen te maken dat ik niet weet in welke situatie we momenteel zitten. Naar buiten toe is het rustig, maar intern weten we echt wel wat er aan de hand is. Maar ook daar moet je rustig zijn. Af en toe botst en knalt dat, maar dat hoeft niet iedereen te weten. Dat is ook de kracht van PSV."
De 42-jarige Limburger wil niet speculeren over zijn toekomst in het geval PSV ook niet van Fortuna wint. "Dat zien we dan wel. Ik doe er samen met de jongens alles aan om de wedstrijden te winnen. Het is te weinig gebleken de afgelopen weken, want we wonnen niet. Maar ik heb er het volste vertrouwen in dat we zaterdag wel gaan winnen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
10 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
15 uur geleden