Van Beurden: Groningenveld was een kroonjuweel voor Shell
DEN HAAG (ANP) - Het gasveld in Groningen was "een kroonjuweel" voor Shell, zegt topman Ben van Beurden tegen de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de gaswinning. Het was "een belangrijke bron van inkomsten" van het olie- en gasconcern, maar speelde ook een grote rol op het gebied van bijvoorbeeld innovatie.
Van Beurden noemt het Groningenveld "een iconisch veld", alleen al omdat het toen het ontdekt werd tot de grootste ter wereld behoorde. De manier waarop het gaswinningsbedrijf NAM het veld exploiteerde was volgens de topman "heel innovatief" en "toonaangevend voor de hele Shell-familie", aldus de topman. De NAM is voor de helft eigendom van Shell.
Toen Van Beurden begin 2014 aantrad als hoogste baas, was hij naar eigen zeggen goed op de hoogte over de gaswinning en de aardbevingsproblematiek die daar het gevolg van was. Hij vond het toen evenwel "een ongrijpbare problematiek".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
4 uur geleden