
Van Beurden: Groningenveld was een kroonjuweel voor Shell
DEN HAAG (ANP) - Het gasveld in Groningen was "een kroonjuweel" voor Shell, zegt topman Ben van Beurden tegen de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de gaswinning. Het was "een belangrijke bron van inkomsten" van het olie- en gasconcern, maar speelde ook een grote rol op het gebied van bijvoorbeeld innovatie.
Van Beurden noemt het Groningenveld "een iconisch veld", alleen al omdat het toen het ontdekt werd tot de grootste ter wereld behoorde. De manier waarop het gaswinningsbedrijf NAM het veld exploiteerde was volgens de topman "heel innovatief" en "toonaangevend voor de hele Shell-familie", aldus de topman. De NAM is voor de helft eigendom van Shell.
Toen Van Beurden begin 2014 aantrad als hoogste baas, was hij naar eigen zeggen goed op de hoogte over de gaswinning en de aardbevingsproblematiek die daar het gevolg van was. Hij vond het toen evenwel "een ongrijpbare problematiek".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De bouw van meerdere windparken kan doorgaan, oordeelde de Raad van State woensdag. Tegenstanders vonden dat plannen en vergunningen moesten worden ingetrokken, na een uitspraak van het Europese Hof van Justitie in Luxemburg in juni 2020. Daar gaat de hoogste bestuursrechter niet in mee.
55 minuten geledenTILBURG (ANP) - Tussen Breda en Tilburg rijden woensdagochtend geen treinen, meldt de NS. De reden is een aanrijding op het spoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 34.000 jongeren kregen vorig jaar jeugdbescherming. Een rechter vond dat hun veiligheid of hun ontwikkeling in gevaar was. Volgens statistiekdienst CBS is dat het laagste aantal sinds de gemeenten in 2015 verantwoordelijk werden voor jeugdzorg. Het bureau geeft geen verklaring voor de daling.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 4500 mensen hebben voor het eerst asiel aangevraagd in de maanden januari, februari en maart. Dat is bijna de helft van het aantal nieuwe asielverzoeken in het eerste kwartaal van vorig jaar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in het onderzoek naar een video waarop twee personen tijdens Koningsdag in Amsterdam seks lijken te hebben tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht. De aanhouding volgt nadat de betrokken vrouw melding had gedaan van verkrachting, meldde de politie dinsdag.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De originele K3-zangeressen hebben opnieuw extra shows aangekondigd in hun reeks reünieconcerten. Het gaat om een middagshow op 10 april volgend jaar in Rotterdam en een middagshow op 30 mei 2026 in Antwerpen. Dat hebben Kristel Verbeke, Karen Damen en Kathleen Aerts dinsdag bekendgemaakt.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven gaan volgende maand niet naar Canada. Het echtpaar ziet af van de reis omdat de 82-jarige prinses nog onvoldoende is hersteld van haar armbreuk vorige maand.
21 uur geleden