Van bedreiging verdachte chauffeur busje bij bezet bos weer vrij
MAASTRICHT (ANP) - De rechter-commissaris heeft dinsdag een 58-jarige man uit Woerden op vrije voeten gesteld. De man werd opgepakt omdat hij vrijdagavond gevaarlijk rijgedrag zou hebben vertoond bij het bezette bos naast VDL Nedcar in Born. De chauffeur zette toen enkele activisten af die probeerden het bos illegaal binnen te dringen.
De man zou volgens justitie zijn ingereden op een auto met beveiligers van het bos. Daarbij konden volgens het Openbaar Ministerie twee beveiligers maar ternauwernood een aanrijding voorkomen. De bestuurder heeft zich zondag zelf bij de politie gemeld en zat sindsdien vast.
Volgens een woordvoerster van het OM moet de man zich op 3 juni verantwoorden voor de politierechter.
Activisten hielden het bos sinds 28 januari bezet in een poging een dreigende kap te voorkomen. Eigenaar VDL vindt kap nodig voor uitbreiding van de naastgelegen autofabriek Nedcar. Dinsdag begon de politie met het ontruimen van het bos. Ook begon VDL met de kap van bomen.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
19 uur geleden