Van bedreiging verdachte chauffeur busje bij bezet bos weer vrij
MAASTRICHT (ANP) - De rechter-commissaris heeft dinsdag een 58-jarige man uit Woerden op vrije voeten gesteld. De man werd opgepakt omdat hij vrijdagavond gevaarlijk rijgedrag zou hebben vertoond bij het bezette bos naast VDL Nedcar in Born. De chauffeur zette toen enkele activisten af die probeerden het bos illegaal binnen te dringen.
De man zou volgens justitie zijn ingereden op een auto met beveiligers van het bos. Daarbij konden volgens het Openbaar Ministerie twee beveiligers maar ternauwernood een aanrijding voorkomen. De bestuurder heeft zich zondag zelf bij de politie gemeld en zat sindsdien vast.
Volgens een woordvoerster van het OM moet de man zich op 3 juni verantwoorden voor de politierechter.
Activisten hielden het bos sinds 28 januari bezet in een poging een dreigende kap te voorkomen. Eigenaar VDL vindt kap nodig voor uitbreiding van de naastgelegen autofabriek Nedcar. Dinsdag begon de politie met het ontruimen van het bos. Ook begon VDL met de kap van bomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
16 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD staat achter het kabinetsbeleid om geen expliciete steun uit te spreken voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Maar de liberalen staan wel "aan de kant van de Amerikanen en de Israëli's", verzekerde fractievoorzitter Ruben Brekelmans in een Kamerdebat over de oorlog in het Midden-Oosten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
2 uur geleden