Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Barneveld uitgeschakeld op Grand Slam of Darts

Van Barneveld uitgeschakeld op Grand Slam of Darts

WOLVERHAMPTON (ANP) - Raymond van Barneveld is er niet in geslaagd om de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 55-jarige darter ging in Wolverhampton met 16-12 onderuit tegen de Engelsman Michael Smith.

Van Barneveld had in de kwartfinales nog verrast met een zege op Gerwyn Price, de nummer 1 van de wereld. Een tweede stunt tegen Smith, de mondiale nummer 4, leek er tijdens de openingsfase niet in te zitten.

Smith brak meteen de eerste leg van Van Barneveld met een 130 checkout om op 2-0 te komen. Mede dankzij een tweede break eindigde de eerste sessie met een 5-0-voorsprong voor Smith. Van Barneveld herpakte zich knap in het tweede bedrijf. De toernooiwinnaar van 2012 brak Smith door 76 uit te gooien en hield zijn eigen legs, 6-4.

Laatste leg

Hoewel Smith beter bleef scoren, miste hij veel pijlen op de dubbels. Zo wist de Engelsman op 8-6 meerdere kansen niet te benutten, waardoor Van Barneveld de marge nogmaals verkleinde in de laatste leg van de derde sessie, 8-7. De spanning leek vervolgens beide darters parten te spelen met maar liefst vier breaks op rij in het volgende bedrijf (10-10).

Van Barneveld en Smith hielden het hoofd koel in het restant van de partij, maar het was de Engelsman die toesloeg met een break op 13-12. Hij gaf de voorsprong niet meer uit handen en haalde de zege binnen met 16-12.

Hardhitter

"Ontzettend jammer, want ik voelde me vandaag onwijs goed", reageerde Van Barneveld bij Viaplay. "Hij bleef pompen, het is natuurlijk een hardhitter. Maar je komt terug en staat op een gegeven moment op 10-10, dus je blijft hoop houden. Het ingooien op de dubbels was heel goed geweest, maar op het podium was het te slap. Ik pakte mijn kansen niet en dan sta je uiteindelijk met lege handen."

Met Van Barneveld vertrekt de laatste Nederlander uit het toernooi, nadat Michael van Gerwen zaterdag in de kwartfinales was gestrand tegen de Engelsman Luke Humphries. Voor Smith is het de eerste finaleplaats op de Grand Slam of Darts na drie eerdere nederlagen in de halve eindstrijd.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

11 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

13 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden