Van Barneveld uitgeschakeld op Grand Slam of Darts
WOLVERHAMPTON (ANP) - Raymond van Barneveld is er niet in geslaagd om de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 55-jarige darter ging in Wolverhampton met 16-12 onderuit tegen de Engelsman Michael Smith.
Van Barneveld had in de kwartfinales nog verrast met een zege op Gerwyn Price, de nummer 1 van de wereld. Een tweede stunt tegen Smith, de mondiale nummer 4, leek er tijdens de openingsfase niet in te zitten.
Smith brak meteen de eerste leg van Van Barneveld met een 130 checkout om op 2-0 te komen. Mede dankzij een tweede break eindigde de eerste sessie met een 5-0-voorsprong voor Smith. Van Barneveld herpakte zich knap in het tweede bedrijf. De toernooiwinnaar van 2012 brak Smith door 76 uit te gooien en hield zijn eigen legs, 6-4.
Laatste leg
Hoewel Smith beter bleef scoren, miste hij veel pijlen op de dubbels. Zo wist de Engelsman op 8-6 meerdere kansen niet te benutten, waardoor Van Barneveld de marge nogmaals verkleinde in de laatste leg van de derde sessie, 8-7. De spanning leek vervolgens beide darters parten te spelen met maar liefst vier breaks op rij in het volgende bedrijf (10-10).
Van Barneveld en Smith hielden het hoofd koel in het restant van de partij, maar het was de Engelsman die toesloeg met een break op 13-12. Hij gaf de voorsprong niet meer uit handen en haalde de zege binnen met 16-12.
Hardhitter
"Ontzettend jammer, want ik voelde me vandaag onwijs goed", reageerde Van Barneveld bij Viaplay. "Hij bleef pompen, het is natuurlijk een hardhitter. Maar je komt terug en staat op een gegeven moment op 10-10, dus je blijft hoop houden. Het ingooien op de dubbels was heel goed geweest, maar op het podium was het te slap. Ik pakte mijn kansen niet en dan sta je uiteindelijk met lege handen."
Met Van Barneveld vertrekt de laatste Nederlander uit het toernooi, nadat Michael van Gerwen zaterdag in de kwartfinales was gestrand tegen de Engelsman Luke Humphries. Voor Smith is het de eerste finaleplaats op de Grand Slam of Darts na drie eerdere nederlagen in de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
7 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
22 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
2 dagen geleden