Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Barneveld ondanks moeizaam najaar strijdbaar voor WK darts

Van Barneveld ondanks moeizaam najaar strijdbaar voor WK darts

LONDEN (ANP) - Raymond van Barneveld heeft nog altijd de ambitie wereldkampioen darts te worden, maar is na een moeizaam najaar bescheiden. De 56-jarige Hagenaar is met een nieuwe set-up voor zijn pijlen wel vol vertrouwen. "Een Raymond van Barneveld in vorm kan ver komen", zegt hij.

Van Barneveld is wel een beetje grieperig, vertelt hij aan het begin van de week. "Het begon in Duitsland, handjes geven en op de foto. Als diabeet doe ik alleen langer over het herstel." Toch denkt hij niet dat het hem zal hinderen in zijn partij in de tweede ronde vrijdagavond tegen de Pool Radek Szaganski. "Wat pilletjes en drankjes en dan komt het goed. Ik heb een goede set-up en een goed hoofd."

'Barney' werd vijf keer wereldkampioen, vier keer bij dartsbond BDO en één keer, in 2007, bij de PDC. In Alexandra Palace, waar het WK tegenwoordig is, verloor hij een finale en strandde hij vijf keer in de halve finale. Hij stopte eind 2019, maar was snel terug. Zijn comeback in 2021 eindigde in de tweede ronde en vorig jaar verloor hij in de derde ronde van Gerwyn Price.

Nieuwe pijlen

Zijn tegenstander Szaganski gaat Van Barneveld niet onderschatten. "Hij won onlangs een toernooi op de Pro Tour, daarmee heeft hij meer gewonnen dan ik. Maar ik ga niet de underdog uithangen." Wint hij zijn partij, dan ontloopt hij tweevoudig wereldkampioen Peter Wright, die werd uitgeschakeld. Barney voorspelde al dat Wright het lastig zou krijgen tegen Jim Williams.

Hij verloor vlak voor zijn bruiloft in september in de kwartfinale van de World Series van Wright, ondanks een 6-3-voorsprong. Daarnaast ging hij op grote toernooien vaak in de eerste ronde eruit. "Het is het eeuwige gezeur met de set-up. Spelers als Wright en ik zijn constant op zoek naar perfectie. Maar het maakt je ook instabiel." Over zijn nieuwe pijlen is hij positief en dat is belangrijk. "Ik scoor er goed mee in trainingen. Darten gebeurt in je hoofd."

'Thailand'

Hoewel hij altijd voor de titel gaat, weet Van Barneveld ook dat dat niet realistisch is. "Er zijn darters beter in vorm, maar in goede vorm kan ik ver komen." Op het WK is hij tevreden als hij genoeg verdient om zijn plek in de top 32 te behouden. "Als ik de laatste zestien haal, speel ik alle grote toernooien."

Als hij vrijdag 'Ally Pally' betreedt, is de zaal weer de 'Barney Army', zo geliefd is hij. "Als ik verlies, ben ik niet de meeste gezellige vent, maar een dag later gaat het weer. Dan ga ik lekker met mijn vrouw op vakantie naar Thailand, de wonden likken en door." Stoppen gaat hij voorlopig niet. "Ik vind darten veel te leuk. Ik heb het gevoel dat er nog iets moois aan zit te komen."

Meer uit Sport

Kogelstootster Schilder tweede bij Diamond League in Eugene

EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.

2 uur geleden
Vingegaard pakt eerste gele trui Tour na winst ploegentijdrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.

4 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.

4 uur geleden
Verstappen start als zevende in GP van Groot-Brittannië

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.

8 uur geleden
113e Tour de France gestart met ploegentijdrit in Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.

9 uur geleden
Titelverdedigster Świątek onderuit in derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.

9 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace op Silverstone, Antonelli wint

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.

12 uur geleden