Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Barneveld is de ster op avond die van Van Gerwen moest zijn

Van Barneveld is de ster op avond die van Van Gerwen moest zijn

ROTTERDAM (ANP) - Het lukte Michael van Gerwen donderdagavond nét niet om de dartsfans in Ahoy te verblijden met een Nederlandse zege. Op de avond waarop 'Mighty Mike' wilde schitteren, ging de meeste aandacht in Rotterdam stiekem toch uit naar Raymond van Barneveld.

Uitgerekend vlak voor de opkomst van Van Gerwen (32) schreeuwde heel Ahoy nog 'Barney Army' richting het podium. Op dat podium stond Van Barneveld tijdens een kort interview - in een oranje trui - te genieten van de aandacht die hij kreeg, ook al was hij alleen in Ahoy om analyses te verzorgen.

Ook tijdens het analyseren boven in de arena werd Van Barneveld telkens toegezongen, waarna 'Barney' breeduit lachend zwaaide richting zijn fans. "Er zaten jongens op de tweede ring, die zijn nooit meer gestopt met zingen", zei Van Barneveld (54).

Kippenvel

"Dat doet toch wel wat met je, als je op die stellage staat te analyseren en mensen massaal je naam scanderen. Dat bezorgt je kippenvel. Het was vandaag toch heel anders, lekker ontspannen in je spijkerbroek en je niet hoeven voorbereiden op de wedstrijden. Maar toen ik het podium opkwam, ontplofte de zaal."

Het geluid was werkelijk oorverdovend toen Van Barneveld voor een kort interview op het podium verscheen. Van Barneveld komt inmiddels niet meer in aanmerking voor deelname aan de Premier League.

Extra speciaal

Van Gerwen had gehoopt dat het 'Barney Army' zou verstommen naarmate de avond vorderde, maar de drievoudig wereldkampioen slaagde er zelf net niet in het publiek in extase te krijgen. Hij liet zich in de finale verrassen door Joe Cullen (6-5), die als hekkensluiter aan de zevende speelronde was begonnen.

"Om een Nederlander hier voor zijn eigen publiek te verslaan, is extra speciaal", zei Cullen, die nog nooit in Ahoy had gestaan. "Ik keek er heel erg naar uit in deze arena te spelen, omdat de sfeer bijna nergens zo goed is als hier met allemaal mensen in het oranje. Drie of vier jaar geleden was de sfeer ongelooflijk toen Raymond hier speelde."

Anticlimax

Door de zege van Cullen eindigde de avond toch in een kleine anticlimax, zo moet ook Van Gerwen hebben ervaren. De vijfvoudig winnaar van de competitie verliet Ahoy zonder de schrijvende pers te woord te staan.

"Rotterdam, je was fantastisch vanavond. Bedankt voor alle steun. Ja, ik baal dat ik niet kon winnen voor jullie, maar Joe heeft het goed gedaan na een paar moeilijke weken. Ik weet hoe dat voelt en we gaan gewoon door", schreef Van Gerwen later op sociale media, wetende dat hij een kans had laten liggen om zijn wederopstanding voor eigen publiek te onderstrepen.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

8 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

8 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

10 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

12 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

13 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

15 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden