Van Barneveld is de ster op avond die van Van Gerwen moest zijn
ROTTERDAM (ANP) - Het lukte Michael van Gerwen donderdagavond nét niet om de dartsfans in Ahoy te verblijden met een Nederlandse zege. Op de avond waarop 'Mighty Mike' wilde schitteren, ging de meeste aandacht in Rotterdam stiekem toch uit naar Raymond van Barneveld.
Uitgerekend vlak voor de opkomst van Van Gerwen (32) schreeuwde heel Ahoy nog 'Barney Army' richting het podium. Op dat podium stond Van Barneveld tijdens een kort interview - in een oranje trui - te genieten van de aandacht die hij kreeg, ook al was hij alleen in Ahoy om analyses te verzorgen.
Ook tijdens het analyseren boven in de arena werd Van Barneveld telkens toegezongen, waarna 'Barney' breeduit lachend zwaaide richting zijn fans. "Er zaten jongens op de tweede ring, die zijn nooit meer gestopt met zingen", zei Van Barneveld (54).
Kippenvel
"Dat doet toch wel wat met je, als je op die stellage staat te analyseren en mensen massaal je naam scanderen. Dat bezorgt je kippenvel. Het was vandaag toch heel anders, lekker ontspannen in je spijkerbroek en je niet hoeven voorbereiden op de wedstrijden. Maar toen ik het podium opkwam, ontplofte de zaal."
Het geluid was werkelijk oorverdovend toen Van Barneveld voor een kort interview op het podium verscheen. Van Barneveld komt inmiddels niet meer in aanmerking voor deelname aan de Premier League.
Extra speciaal
Van Gerwen had gehoopt dat het 'Barney Army' zou verstommen naarmate de avond vorderde, maar de drievoudig wereldkampioen slaagde er zelf net niet in het publiek in extase te krijgen. Hij liet zich in de finale verrassen door Joe Cullen (6-5), die als hekkensluiter aan de zevende speelronde was begonnen.
"Om een Nederlander hier voor zijn eigen publiek te verslaan, is extra speciaal", zei Cullen, die nog nooit in Ahoy had gestaan. "Ik keek er heel erg naar uit in deze arena te spelen, omdat de sfeer bijna nergens zo goed is als hier met allemaal mensen in het oranje. Drie of vier jaar geleden was de sfeer ongelooflijk toen Raymond hier speelde."
Anticlimax
Door de zege van Cullen eindigde de avond toch in een kleine anticlimax, zo moet ook Van Gerwen hebben ervaren. De vijfvoudig winnaar van de competitie verliet Ahoy zonder de schrijvende pers te woord te staan.
"Rotterdam, je was fantastisch vanavond. Bedankt voor alle steun. Ja, ik baal dat ik niet kon winnen voor jullie, maar Joe heeft het goed gedaan na een paar moeilijke weken. Ik weet hoe dat voelt en we gaan gewoon door", schreef Van Gerwen later op sociale media, wetende dat hij een kans had laten liggen om zijn wederopstanding voor eigen publiek te onderstrepen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.
17 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.
17 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.
17 uur geleden