Van Barneveld is de ster op avond die van Van Gerwen moest zijn
ROTTERDAM (ANP) - Het lukte Michael van Gerwen donderdagavond nét niet om de dartsfans in Ahoy te verblijden met een Nederlandse zege. Op de avond waarop 'Mighty Mike' wilde schitteren, ging de meeste aandacht in Rotterdam stiekem toch uit naar Raymond van Barneveld.
Uitgerekend vlak voor de opkomst van Van Gerwen (32) schreeuwde heel Ahoy nog 'Barney Army' richting het podium. Op dat podium stond Van Barneveld tijdens een kort interview - in een oranje trui - te genieten van de aandacht die hij kreeg, ook al was hij alleen in Ahoy om analyses te verzorgen.
Ook tijdens het analyseren boven in de arena werd Van Barneveld telkens toegezongen, waarna 'Barney' breeduit lachend zwaaide richting zijn fans. "Er zaten jongens op de tweede ring, die zijn nooit meer gestopt met zingen", zei Van Barneveld (54).
Kippenvel
"Dat doet toch wel wat met je, als je op die stellage staat te analyseren en mensen massaal je naam scanderen. Dat bezorgt je kippenvel. Het was vandaag toch heel anders, lekker ontspannen in je spijkerbroek en je niet hoeven voorbereiden op de wedstrijden. Maar toen ik het podium opkwam, ontplofte de zaal."
Het geluid was werkelijk oorverdovend toen Van Barneveld voor een kort interview op het podium verscheen. Van Barneveld komt inmiddels niet meer in aanmerking voor deelname aan de Premier League.
Extra speciaal
Van Gerwen had gehoopt dat het 'Barney Army' zou verstommen naarmate de avond vorderde, maar de drievoudig wereldkampioen slaagde er zelf net niet in het publiek in extase te krijgen. Hij liet zich in de finale verrassen door Joe Cullen (6-5), die als hekkensluiter aan de zevende speelronde was begonnen.
"Om een Nederlander hier voor zijn eigen publiek te verslaan, is extra speciaal", zei Cullen, die nog nooit in Ahoy had gestaan. "Ik keek er heel erg naar uit in deze arena te spelen, omdat de sfeer bijna nergens zo goed is als hier met allemaal mensen in het oranje. Drie of vier jaar geleden was de sfeer ongelooflijk toen Raymond hier speelde."
Anticlimax
Door de zege van Cullen eindigde de avond toch in een kleine anticlimax, zo moet ook Van Gerwen hebben ervaren. De vijfvoudig winnaar van de competitie verliet Ahoy zonder de schrijvende pers te woord te staan.
"Rotterdam, je was fantastisch vanavond. Bedankt voor alle steun. Ja, ik baal dat ik niet kon winnen voor jullie, maar Joe heeft het goed gedaan na een paar moeilijke weken. Ik weet hoe dat voelt en we gaan gewoon door", schreef Van Gerwen later op sociale media, wetende dat hij een kans had laten liggen om zijn wederopstanding voor eigen publiek te onderstrepen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
8 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.
1 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
2 uur geleden