Van Baarle ziet kansen voor Ineos in Parijs-Roubaix
COMPIÈGNE (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle ziet kansen zondag in Parijs-Roubaix. De nummer 2 van het WK van vorige week is als altijd bescheiden en schuift met name de Pool Michal Kwiatkowski, de Italiaan Gianni Moscon en de Brit Luke Rowe naar voren, allen ploeggenoten van de Zuid-Hollander bij Ineos Grenadiers. Maar Van Baarle zelf zat niet voor niks bij de laatste vier edities telkens bij de beste twintig.
"Het heeft me een paar dagen gekost om te herstellen van het WK", vertelde Van Baarle zaterdag bij de ploegpresentatie in Compiègne. Van daaruit wordt zondag koers gezet naar Roubaix, met onderweg liefst dertig kasseistroken. "Ik ben er klaar voor. De conditie is goed, maar er kan onderweg van alles gebeuren, vooral met dit weer. We gaan voor de winst. Met Kwiatkowski, Moscon en Rowe hebben we verschillende troeven in handen."
Ook Wout van Aert meldde zich met goed gemoed in Compiègne. "Het is lang geleden dat deze wedstrijd gehouden is. Het is voor mij de mooiste koers van het jaar", aldus de Belg van Jumbo-Visma. "Ik denk niet dat de verwachte regen in mijn nadeel is. Het wordt een gevecht, een lang gevecht. Daarbij zullen mijn kwaliteiten als veldrijder me helpen."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
4 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
10 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
23 uur geleden