Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle wint voor nieuwe ploeg meteen Omloop Het Nieuwsblad

Van Baarle wint voor nieuwe ploeg meteen Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Dylan van Baarle heeft de Omloop Het Nieuwsblad gewonnen, de koers die geldt als de opening van het West-Europese wielerseizoen. De in Voorburg opgegroeide renner reed zijn eerste wedstrijd voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma en rondde in Ninove een solo af. Achter hem sprintte de Belg Arnaud De Lie naar de tweede plaats.

Van Baarle (30) won vorig jaar Parijs-Roubaix, toen nog in dienst van Ineos Grenadiers. Kort na de Molenberg kwam hij voorop met drie andere renners van wie de Fransman Mathis Le Berre hem het langst vergezelde. Op de voorlaatste klim, de befaamde Muur van Geraardsbergen, bleef Van Baarle alleen vooraan over. Achter hem vormde zich een groepje van vier renners, die het gat niet dicht kregen.

Van Baarles Franse ploeggenoot Christophe Laporte, net als De Lie deel uitmakend van het viertal dat de laatste 10 kilometer het gat met de koploper niet dicht kreeg, werd derde. Uit het aanstormende peloton bereikte de Noor Alexander Kristoff als vierde de finish.

Vroege kopgroep

De koers over twaalf hellingen en negen kasseistroken raakte al vroeg de Brit Ben Turner kwijt door een val. De renner van Ineos Grenadiers gold als een van de favorieten. Hij maakte al niet meer mee hoe achter een vroege kopgroep van zeven een aantal renners ervandoor ging uit het peloton onder wie liefst zes Jumbo's. Het was niet de beslissende aanval, maar het noopte de andere teams wel tot achtervolgen.

Op Molenberg werden de laatste koplopers ingerekend. Laporte, De Lie en de Belg Tim Wellens meldden zich vooraan. Het was slechts een inleiding voor een serieuze aanval van Van Baarle, die de Belg Florian Vermeersch, de Italiaan Jonathan Milan en de 21-jarige Le Berre meekreeg, de enige overblijver van de vroege vlucht.

Richting Muur hadden Vermeersch en Milan al moeten lossen en op de helling was het ook voor Le Berre gebeurd. Van Baarle kreeg vier man achter zich aan, die op de Bosberg tot op 15 seconden naderden. Laporte deed uiteraard geen meter kopwerk en zag zijn ploeggenoot daarna weer uit het zicht verdwijnen.

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

1 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

12 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

13 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

13 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

13 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

14 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden