Van Baarle wint voor nieuwe ploeg meteen Omloop Het Nieuwsblad
NINOVE (ANP) - Dylan van Baarle heeft de Omloop Het Nieuwsblad gewonnen, de koers die geldt als de opening van het West-Europese wielerseizoen. De in Voorburg opgegroeide renner reed zijn eerste wedstrijd voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma en rondde in Ninove een solo af. Achter hem sprintte de Belg Arnaud De Lie naar de tweede plaats.
Van Baarle (30) won vorig jaar Parijs-Roubaix, toen nog in dienst van Ineos Grenadiers. Kort na de Molenberg kwam hij voorop met drie andere renners van wie de Fransman Mathis Le Berre hem het langst vergezelde. Op de voorlaatste klim, de befaamde Muur van Geraardsbergen, bleef Van Baarle alleen vooraan over. Achter hem vormde zich een groepje van vier renners, die het gat niet dicht kregen.
Van Baarles Franse ploeggenoot Christophe Laporte, net als De Lie deel uitmakend van het viertal dat de laatste 10 kilometer het gat met de koploper niet dicht kreeg, werd derde. Uit het aanstormende peloton bereikte de Noor Alexander Kristoff als vierde de finish.
Vroege kopgroep
De koers over twaalf hellingen en negen kasseistroken raakte al vroeg de Brit Ben Turner kwijt door een val. De renner van Ineos Grenadiers gold als een van de favorieten. Hij maakte al niet meer mee hoe achter een vroege kopgroep van zeven een aantal renners ervandoor ging uit het peloton onder wie liefst zes Jumbo's. Het was niet de beslissende aanval, maar het noopte de andere teams wel tot achtervolgen.
Op Molenberg werden de laatste koplopers ingerekend. Laporte, De Lie en de Belg Tim Wellens meldden zich vooraan. Het was slechts een inleiding voor een serieuze aanval van Van Baarle, die de Belg Florian Vermeersch, de Italiaan Jonathan Milan en de 21-jarige Le Berre meekreeg, de enige overblijver van de vroege vlucht.
Richting Muur hadden Vermeersch en Milan al moeten lossen en op de helling was het ook voor Le Berre gebeurd. Van Baarle kreeg vier man achter zich aan, die op de Bosberg tot op 15 seconden naderden. Laporte deed uiteraard geen meter kopwerk en zag zijn ploeggenoot daarna weer uit het zicht verdwijnen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
1 dag geleden