Van Baarle wint voor nieuwe ploeg meteen Omloop Het Nieuwsblad
NINOVE (ANP) - Dylan van Baarle heeft de Omloop Het Nieuwsblad gewonnen, de koers die geldt als de opening van het West-Europese wielerseizoen. De in Voorburg opgegroeide renner reed zijn eerste wedstrijd voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma en rondde in Ninove een solo af. Achter hem sprintte de Belg Arnaud De Lie naar de tweede plaats.
Van Baarle (30) won vorig jaar Parijs-Roubaix, toen nog in dienst van Ineos Grenadiers. Kort na de Molenberg kwam hij voorop met drie andere renners van wie de Fransman Mathis Le Berre hem het langst vergezelde. Op de voorlaatste klim, de befaamde Muur van Geraardsbergen, bleef Van Baarle alleen vooraan over. Achter hem vormde zich een groepje van vier renners, die het gat niet dicht kregen.
Van Baarles Franse ploeggenoot Christophe Laporte, net als De Lie deel uitmakend van het viertal dat de laatste 10 kilometer het gat met de koploper niet dicht kreeg, werd derde. Uit het aanstormende peloton bereikte de Noor Alexander Kristoff als vierde de finish.
Vroege kopgroep
De koers over twaalf hellingen en negen kasseistroken raakte al vroeg de Brit Ben Turner kwijt door een val. De renner van Ineos Grenadiers gold als een van de favorieten. Hij maakte al niet meer mee hoe achter een vroege kopgroep van zeven een aantal renners ervandoor ging uit het peloton onder wie liefst zes Jumbo's. Het was niet de beslissende aanval, maar het noopte de andere teams wel tot achtervolgen.
Op Molenberg werden de laatste koplopers ingerekend. Laporte, De Lie en de Belg Tim Wellens meldden zich vooraan. Het was slechts een inleiding voor een serieuze aanval van Van Baarle, die de Belg Florian Vermeersch, de Italiaan Jonathan Milan en de 21-jarige Le Berre meekreeg, de enige overblijver van de vroege vlucht.
Richting Muur hadden Vermeersch en Milan al moeten lossen en op de helling was het ook voor Le Berre gebeurd. Van Baarle kreeg vier man achter zich aan, die op de Bosberg tot op 15 seconden naderden. Laporte deed uiteraard geen meter kopwerk en zag zijn ploeggenoot daarna weer uit het zicht verdwijnen.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
4 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
4 uur geleden