Van Baarle rekent op aanval Alaphilippe
NICE (ANP) - Dylan van Baarle rekent in de tweede etappe van de Tour de France op een aanval van Julian Alaphilippe. De Fransman van Deceuninck - Quick-Step is geknipt voor de finale met nog een lastig klimmetje in de slotfase. "Hij gaat het proberen, denk ik", zei de Nederlander van Ineos-Grenadiers bij de NOS. Hij weet wat zijn kopman Egan Bernal dan te doen staat. "Egan zal moeten volgen."
Grote verschillen verwacht Van Baarle niet in de eerste bergrit. Daarvoor liggen de zwaarste beklimmingen te ver van de finish in Nice. Maar met name de passage over een deel van de Col d'Èze, op 9 kilometer voor de streep, is op het lijf van Alaphilippe geschreven. De Fransman reed vorig jaar, na een aanval in de derde etappe, met een kleine onderbreking ruim twee weken in de gele trui.
"Ik denk niet dat de kaarten van de klassementsmannen vandaag al helemaal op tafel moeten. Maar we moeten dus wel bij de les zijn. Je zult wel mannen zien afzien, vooral zij die gisteren bij de valpartijen waren betrokken. Ik ben er vrij goed doorgekomen. Mijn ploeggenoot Pavel Sivakov minder. Hij zal nog wel wat stijf zijn, maar naar omstandigheden gaat het goed met hem."
Meer uit Sport
MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
17 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
22 uur geleden