Van Baarle kon alleen nog denken: karren maar
WAREGEM (ANP) - Dylan van Baarle voelde zich goed in Dwars door Vlaanderen. Maar een solo van 50 kilometer winnend afsluiten, dat had de 28-jarige Nederlander van Ineos-Grenadiers nou ook weer niet voorzien. "Ik had gehoopt dat er renners zouden aansluiten, maar dat gebeurde niet. Ik kon alleen nog maar denken: karren maar, karren maar. Ik ben zo blij dat ik het gehaald heb", zei Van Baarle bij Sporza.
Van Baarle wist eerst nog zijn Britse ploeggenoot Ethan Hayter voorop. Tussen Taaienberg en Berg ten Houte, twee lastige hellinkjes, spoorde hij de kort daarvoor ingelopen Hayter nog maar eens aan. "Ik riep dat hij moest proberen tempo te maken voor die tweede klim. Daar ben ik doorgetrokken, maar wel in de hoop dat er een paar renners mee zouden springen."
Er waren nog 50 kilometer te rijden, veel voor een renner alleen, met continu achtervolgers op zo'n halve minuut achter zich. "Eigenlijk dacht ik steeds dat er nog wel renners zouden aansluiten. Maar toen dat niet gebeurde, moest ik gewoon maar verder. De vorm is goed, dat heb ik afgelopen weekeinde al laten zien. Maar dit is de bevestiging", vertelde Van Baarle, zevende in de E3 Saxo Bank Classic en achtste in Gent-Wevelgem.
"Een semi-klassieker winnen is super speciaal. Dit was ook de eerste waar ik een keer op het podium stond." In 2015 werd Van Baarle al eens derde, zoals hij in de Ronde van Vlaanderen al drie keer in de top tien eindigde. "Deze overwinning komt natuurlijk niet helemaal uit de lucht vallen."
Meer uit Sport
BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
1 uur geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
13 uur geleden