Van Baarle kon alleen nog denken: karren maar
WAREGEM (ANP) - Dylan van Baarle voelde zich goed in Dwars door Vlaanderen. Maar een solo van 50 kilometer winnend afsluiten, dat had de 28-jarige Nederlander van Ineos-Grenadiers nou ook weer niet voorzien. "Ik had gehoopt dat er renners zouden aansluiten, maar dat gebeurde niet. Ik kon alleen nog maar denken: karren maar, karren maar. Ik ben zo blij dat ik het gehaald heb", zei Van Baarle bij Sporza.
Van Baarle wist eerst nog zijn Britse ploeggenoot Ethan Hayter voorop. Tussen Taaienberg en Berg ten Houte, twee lastige hellinkjes, spoorde hij de kort daarvoor ingelopen Hayter nog maar eens aan. "Ik riep dat hij moest proberen tempo te maken voor die tweede klim. Daar ben ik doorgetrokken, maar wel in de hoop dat er een paar renners mee zouden springen."
Er waren nog 50 kilometer te rijden, veel voor een renner alleen, met continu achtervolgers op zo'n halve minuut achter zich. "Eigenlijk dacht ik steeds dat er nog wel renners zouden aansluiten. Maar toen dat niet gebeurde, moest ik gewoon maar verder. De vorm is goed, dat heb ik afgelopen weekeinde al laten zien. Maar dit is de bevestiging", vertelde Van Baarle, zevende in de E3 Saxo Bank Classic en achtste in Gent-Wevelgem.
"Een semi-klassieker winnen is super speciaal. Dit was ook de eerste waar ik een keer op het podium stond." In 2015 werd Van Baarle al eens derde, zoals hij in de Ronde van Vlaanderen al drie keer in de top tien eindigde. "Deze overwinning komt natuurlijk niet helemaal uit de lucht vallen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
13 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
15 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
18 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
18 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
21 uur geleden