Van Baarle kon alleen nog denken: karren maar
WAREGEM (ANP) - Dylan van Baarle voelde zich goed in Dwars door Vlaanderen. Maar een solo van 50 kilometer winnend afsluiten, dat had de 28-jarige Nederlander van Ineos-Grenadiers nou ook weer niet voorzien. "Ik had gehoopt dat er renners zouden aansluiten, maar dat gebeurde niet. Ik kon alleen nog maar denken: karren maar, karren maar. Ik ben zo blij dat ik het gehaald heb", zei Van Baarle bij Sporza.
Van Baarle wist eerst nog zijn Britse ploeggenoot Ethan Hayter voorop. Tussen Taaienberg en Berg ten Houte, twee lastige hellinkjes, spoorde hij de kort daarvoor ingelopen Hayter nog maar eens aan. "Ik riep dat hij moest proberen tempo te maken voor die tweede klim. Daar ben ik doorgetrokken, maar wel in de hoop dat er een paar renners mee zouden springen."
Er waren nog 50 kilometer te rijden, veel voor een renner alleen, met continu achtervolgers op zo'n halve minuut achter zich. "Eigenlijk dacht ik steeds dat er nog wel renners zouden aansluiten. Maar toen dat niet gebeurde, moest ik gewoon maar verder. De vorm is goed, dat heb ik afgelopen weekeinde al laten zien. Maar dit is de bevestiging", vertelde Van Baarle, zevende in de E3 Saxo Bank Classic en achtste in Gent-Wevelgem.
"Een semi-klassieker winnen is super speciaal. Dit was ook de eerste waar ik een keer op het podium stond." In 2015 werd Van Baarle al eens derde, zoals hij in de Ronde van Vlaanderen al drie keer in de top tien eindigde. "Deze overwinning komt natuurlijk niet helemaal uit de lucht vallen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.
56 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.
1 dag geleden