Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle kon alleen nog denken: karren maar

Van Baarle kon alleen nog denken: karren maar

WAREGEM (ANP) - Dylan van Baarle voelde zich goed in Dwars door Vlaanderen. Maar een solo van 50 kilometer winnend afsluiten, dat had de 28-jarige Nederlander van Ineos-Grenadiers nou ook weer niet voorzien. "Ik had gehoopt dat er renners zouden aansluiten, maar dat gebeurde niet. Ik kon alleen nog maar denken: karren maar, karren maar. Ik ben zo blij dat ik het gehaald heb", zei Van Baarle bij Sporza.

Van Baarle wist eerst nog zijn Britse ploeggenoot Ethan Hayter voorop. Tussen Taaienberg en Berg ten Houte, twee lastige hellinkjes, spoorde hij de kort daarvoor ingelopen Hayter nog maar eens aan. "Ik riep dat hij moest proberen tempo te maken voor die tweede klim. Daar ben ik doorgetrokken, maar wel in de hoop dat er een paar renners mee zouden springen."

Er waren nog 50 kilometer te rijden, veel voor een renner alleen, met continu achtervolgers op zo'n halve minuut achter zich. "Eigenlijk dacht ik steeds dat er nog wel renners zouden aansluiten. Maar toen dat niet gebeurde, moest ik gewoon maar verder. De vorm is goed, dat heb ik afgelopen weekeinde al laten zien. Maar dit is de bevestiging", vertelde Van Baarle, zevende in de E3 Saxo Bank Classic en achtste in Gent-Wevelgem.

"Een semi-klassieker winnen is super speciaal. Dit was ook de eerste waar ik een keer op het podium stond." In 2015 werd Van Baarle al eens derde, zoals hij in de Ronde van Vlaanderen al drie keer in de top tien eindigde. "Deze overwinning komt natuurlijk niet helemaal uit de lucht vallen."

Meer uit Sport

Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

7 uur geleden
Schilder enige Nederlandse genomineerde voor Europees atlete

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.

13 uur geleden
Nairobi organiseert in 2029 eerste WK atletiek in Afrika

BOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.

17 uur geleden
Wielrenner Gall stapt na derde plek in Vuelta over naar Lidl-Trek

BAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.

20 uur geleden
Oproep NOC*NSF: meer investeren in maatschappelijke waarde sport

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.

22 uur geleden
Olympisch schaatskampioene Leerdam dit seizoen niet in actie

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

1 dag geleden