Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle kan in wielerkoers Parijs-Roubaix bandendruk aanpassen

Van Baarle kan in wielerkoers Parijs-Roubaix bandendruk aanpassen

COMPIÈGNE (ANP) - Dylan van Baarle is een van de drie renners van wielerploeg Jumbo-Visma die zondag in Parijs-Roubaix gebruikmaakt van de zogenoemde KAPS-technologie. Die is ontwikkeld door het Eindhovense bedrijf Gravaa en zorgt ervoor dat renners de bandendruk tijdens de wedstrijd kunnen aanpassen, zodat deze gedurende de hele koers optimaal is voor elke ondergrond. In Parijs-Roubaix wordt afwisselend over asfalt en kasseistroken gereden. Op die laatste ondergrond is een lagere bandenspanning voordelig.

Behalve Van Baarle, vorig jaar winnaar van de Noord-Franse klassieker, maken ook zijn ploeggenoten Christophe Laporte en Edoardo Affini gebruik van het door de internationale wielrenunie UCI goedgekeurde technische snufje. Volgens de producent biedt die de mogelijkheid om "meer grip en comfort op kasseien te krijgen en minder rolweerstand op een hardere ondergrond".

De ploeg deed in december tijdens een verkenning van het parcours een eerste test en liet na trainingen deze week de keuze om de KAPS-technologie, te bedienen met een knop op het stuur, te gebruiken over aan de renners. Wout van Aert, de Belgische topfavoriet, koos ervoor om dat niet te doen.

Renners van Team DSM rijden met een vergelijkbare, door Scope-Atmoz ontwikkelde technologie.

Meer uit Sport

EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

2 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

3 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

3 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

19 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 dag geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden