Van Baarle kan in wielerkoers Parijs-Roubaix bandendruk aanpassen
COMPIÈGNE (ANP) - Dylan van Baarle is een van de drie renners van wielerploeg Jumbo-Visma die zondag in Parijs-Roubaix gebruikmaakt van de zogenoemde KAPS-technologie. Die is ontwikkeld door het Eindhovense bedrijf Gravaa en zorgt ervoor dat renners de bandendruk tijdens de wedstrijd kunnen aanpassen, zodat deze gedurende de hele koers optimaal is voor elke ondergrond. In Parijs-Roubaix wordt afwisselend over asfalt en kasseistroken gereden. Op die laatste ondergrond is een lagere bandenspanning voordelig.
Behalve Van Baarle, vorig jaar winnaar van de Noord-Franse klassieker, maken ook zijn ploeggenoten Christophe Laporte en Edoardo Affini gebruik van het door de internationale wielrenunie UCI goedgekeurde technische snufje. Volgens de producent biedt die de mogelijkheid om "meer grip en comfort op kasseien te krijgen en minder rolweerstand op een hardere ondergrond".
De ploeg deed in december tijdens een verkenning van het parcours een eerste test en liet na trainingen deze week de keuze om de KAPS-technologie, te bedienen met een knop op het stuur, te gebruiken over aan de renners. Wout van Aert, de Belgische topfavoriet, koos ervoor om dat niet te doen.
Renners van Team DSM rijden met een vergelijkbare, door Scope-Atmoz ontwikkelde technologie.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
6 uur geleden