Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle kan in wielerkoers Parijs-Roubaix bandendruk aanpassen

Van Baarle kan in wielerkoers Parijs-Roubaix bandendruk aanpassen

COMPIÈGNE (ANP) - Dylan van Baarle is een van de drie renners van wielerploeg Jumbo-Visma die zondag in Parijs-Roubaix gebruikmaakt van de zogenoemde KAPS-technologie. Die is ontwikkeld door het Eindhovense bedrijf Gravaa en zorgt ervoor dat renners de bandendruk tijdens de wedstrijd kunnen aanpassen, zodat deze gedurende de hele koers optimaal is voor elke ondergrond. In Parijs-Roubaix wordt afwisselend over asfalt en kasseistroken gereden. Op die laatste ondergrond is een lagere bandenspanning voordelig.

Behalve Van Baarle, vorig jaar winnaar van de Noord-Franse klassieker, maken ook zijn ploeggenoten Christophe Laporte en Edoardo Affini gebruik van het door de internationale wielrenunie UCI goedgekeurde technische snufje. Volgens de producent biedt die de mogelijkheid om "meer grip en comfort op kasseien te krijgen en minder rolweerstand op een hardere ondergrond".

De ploeg deed in december tijdens een verkenning van het parcours een eerste test en liet na trainingen deze week de keuze om de KAPS-technologie, te bedienen met een knop op het stuur, te gebruiken over aan de renners. Wout van Aert, de Belgische topfavoriet, koos ervoor om dat niet te doen.

Renners van Team DSM rijden met een vergelijkbare, door Scope-Atmoz ontwikkelde technologie.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

14 uur geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

17 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 dag geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

1 dag geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden