Van Baarle is de lijsttrekker van DENK
DEN HAAG (ANP) - DENK heeft Stephan van Baarle aangewezen als lijsttrekker bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van november. Dat bracht de partij, die met drie zetels in de Tweede Kamer zit, zondag naar buiten.
Van Baarle nam in juli de taken van het fractievoorzitterschap al over van Farid Azarkan nadat die had aangekondigd te stoppen na de verkiezingen. Een week later kondigde Van Baarle ook aan lijsttrekker te willen worden.
Van Baarle was eerder fractievoorzitter van DENK in Rotterdam. Hij zit sinds ruim twee jaar namens de partij in de Tweede Kamer en voert daar onder andere het woord op het gebied van onderwijs.
Meer uit Politiek
DEN BOSCH (ANP) - Nederland mag van de rechtbank Den Haag nog altijd geen asielzoekers terugsturen naar Italië. Ook niet nu het Europese Asiel- en Migratiepact van kracht is. Dat komt naar voren uit een uitspraak die gedaan is in de asielzaak van een Russische man.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) gaat met buurlanden onderhandelen over de aantallen wolven die elk land herbergt. Als de Europese Commissie de wolven in meerdere landen als één populatie ziet, zijn er minder in Nederland nodig, verwacht hij.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) is behoorlijk gefrustreerd over het uitblijven van snelle hulp aan Oekraïne door de EU. Dat zei de bewindsman na afloop van de informele EU-raad Defensie in Ierland. Oekraïne kampt al jaren met een tekort aan luchtverdediging, maar verscheidene EU-landen weigeren nog steeds over de brug te komen met bijvoorbeeld Patriots die ze in voorraad hebben.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet uit de publieke omroep worden gezet, vindt het College van Omroepen. Dit adviesorgaan, waarin landelijke publieke ledenomroepen zijn vertegenwoordigd, heeft vrijdag de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) in een brief gevraagd om een verzoek hiertoe in te dienen bij mediaminister Rianne Letschert. Dat liet de D66'er dinsdagmiddag weten tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. "Voor ons is inmiddels een grens bereikt", schrijven de ledenomroepen in de brief.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 ziet in de uitgelekte begrotingsplannen weinig terug van de voorstellen die de oppositiepartij zelf bij het kabinet op tafel heeft gelegd. Partijleider Joost Eerdmans moet er naar eigen zeggen "met een vergrootglas naar zoeken", en vindt dat de weinige handreikingen die de coalitie wel doet, "teniet worden gedaan door lastenverzwaringen elders".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver is "totaal niet onder de indruk" van de beleidsaanpassingen die het minderheidskabinet in de begroting voor volgend jaar wil doorvoeren. Volgens gelekte stukken worden de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid grotendeels geschrapt of uitgesteld, maar daar neemt de grootste oppositiepartij geen genoegen mee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet heeft de miljardenbezuinigingen op de sociale zekerheid grotendeels uit de boeken gehaald. De korting op uitkeringen is van de baan, net als de snellere stijging van de AOW-leeftijd. Enkele andere ingrepen, waaronder de halvering van de WW-duur, worden met een jaar uitgesteld. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
5 uur geleden