Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle glorieus winnaar van Parijs-Roubaix

Van Baarle glorieus winnaar van Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Dylan van Baarle heeft Parijs-Roubaix gewonnen, de wielerklassieker over de Noord-Franse kasseien. De Nederlander van de Britse ploeg Ineos Grenadiers was de beste aan het einde van een bijzonder spectaculaire editie. Van Baarle (29) bekroonde op de wielerbaan van Roubaix een solo van een kleine 20 kilometer, ingezet op de laatste zware kasseistrook. Op ruim anderhalve minuut finishte de Belg Wout van Aert als tweede.

Van Baarle, afkomstig uit Zoetermeer maar al jaren wonend in Monaco, was vorig jaar tweede op het WK en bereikte twee weken geleden diezelfde klassering in de Ronde van Vlaanderen. Indrukwekkend was zijn overwinning vorig jaar in Dwars door Vlaanderen na een solo van zo'n 50 kilometer. Bij zijn zeven voorgaande deelnames aan Parijs-Roubaix eindigde hij nooit bij de beste tien. Van Baarle is de eerste Nederlandse winnaar sinds Niki Terpstra, die in 2014 op de piste van Roubaix zegevierde.

Het was nota bene zijn ploeg geweest die de koers al vroeg had geopend, ver voor de kasseien zich aandienden. Ineos benutte de lichte zijwind om het peloton te doen breken en was met alle zeven renners voorin vertegenwoordigd. Favorieten als Mathieu van der Poel, Van Aert en de Deen Mads Pedersen keken al snel tegen een minuut achterstand aan.

Valpartijen

Voorin veranderde de situatie steeds, met name door de vele valpartijen en lekke banden. Met vijf nieuwe vluchters voorop, onder wie de Sloveen Matej Mohoric en de Belg Tom Devriendt, werden de kasseien van Arenberg - ook bekend als het Bos van Wallers - bereikt. Tussen koplopers en de groep met Van der Poel zaten zo'n 2 minuten en reden wat plukjes renners.

Op 75 kilometer voor de finish begon het er voor Mohoric, de winnaar van Milaan-Sanremo, steeds beter uit te zien. Hij had Devriendt en de Fransman Laurent Pichon mee en een marge van meer dan 2 minuten. Maar Ineos en Jumbo-Visma voerden het tempo op, waarna het verschil snel kleiner werd. Het groepje achtervolgers dunde uit tot een select gezelschap met onder anderen Van Aert, Van der Poel, Van Baarle en de Zwitser Stefan Küng.

Mohoric reed lek. De winnaar van Milaan-Sanremo werd ingelopen, maar had zoveel kracht dat hij met de Belg Yves Lampaert en Van Baarle weer aansloot bij Devriendt. De Nederlander bleek op de kasseien de beste benen te hebben. Achter hem sprintte een viertal om de andere podiumplaatsen: Van Aert haalde het voor Küng. Van der Poel finishte als negende.

Meer uit Sport

Pogačar besloot halverwege de rit voor etappezege te gaan

LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."

4 uur geleden
Pogačar wint derde etappe Tour de France en neemt gele trui over

LES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.

5 uur geleden
Renners beginnen aan derde etappe Tour zonder publiek in slotfase

GRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.

10 uur geleden
Osaka schakelt Sabalenka uit en bereikt kwartfinale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).

1 dag geleden
Tennisser Djokovic eerste kwartfinalist op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.

1 dag geleden
Wielrenner Molenaar neemt bolletjestrui over van Pogačar in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.

1 dag geleden
Leclerc wint GP Groot-Brittannië, Verstappen valt in slotfase uit

SILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.

1 dag geleden