Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle en Van Vleuten wielrenners van het jaar

Van Baarle en Van Vleuten wielrenners van het jaar

DEN BOSCH (ANP) - Dylan van Baarle is uitgeroepen tot Wielrenner van het Jaar. Dat gebeurde tijdens het Wielergala in Den Bosch, georganiseerd door oud-renners die zich verenigd hebben in de Club 48. Annemiek van Vleuten werd gekroond tot Wielrenster van het Jaar.

Van Baarle was wegens een trainingskamp, net als Van Vleuten, zelf niet aanwezig om in een live-uitzending van Eurosport de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen. Het is voor het eerst dat de 30-jarige Zoetermeerder, woonachtig in Monaco, de prijs krijgt toegewezen. Van Baarle won dit jaar de voorjaarsklassieker Parijs-Roubaix. Hij stapt deze winter over van Ineos Grenadiers naar Jumbo-Visma.

"Het was een ongelooflijk voorjaar. Daar werk je ook hard voor", vertelde Van Baarle via een videoverbinding vanuit het Spaanse Denia. "Dat het zo uitpakt had ik niet durven dromen. Met mijn tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen was ik al superblij en twee weken later knal ik er zo'n solo uit in Parijs-Roubaix."

Vierde keer

In 2021 werd baanrenner Harrie Lavreysen gekroond tot beste renner van het jaar. Hij was nu ook een van de concurrenten van Van Baarle, net als onder anderen Mathieu van der Poel en Thymen Arensman.

Voor Van Vleuten (40) was het de vierde keer dat ze de Keetie van Oosten-Hage Trofee kreeg. Ze won dit jaar de Giro, de Tour en de Vuelta en werd in september ook nog wereldkampioen op de weg. Van Vleuten, die nog een jaar doorgaat als renster van het Spaanse Movistar, kreeg de prijs vorig jaar ook toegekend, net als in 2017 en 2019. Ze is woensdag ook kandidaat bij de verkiezing voor Sportvrouw van het Jaar.

De prijs voor de Wielrenner van de Toekomst (m/v) ging naar Fem van Empel. De 20-jarige veldrijdster en wegrenster uit Den Dungen maakte deze winter indruk door al zes wereldbekerwedstrijden te winnen. Zaterdag liep ze bij een val in de cross van Val di Sole een blessure op. Daardoor kon ze de bijbehorende Gerrie Knetemann Trofee niet in ontvangst nemen.

Meer uit Sport

Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

1 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

9 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

12 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

12 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

16 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

19 uur geleden