Van Baarle en Van Vleuten wielrenners van het jaar
DEN BOSCH (ANP) - Dylan van Baarle is uitgeroepen tot Wielrenner van het Jaar. Dat gebeurde tijdens het Wielergala in Den Bosch, georganiseerd door oud-renners die zich verenigd hebben in de Club 48. Annemiek van Vleuten werd gekroond tot Wielrenster van het Jaar.
Van Baarle was wegens een trainingskamp, net als Van Vleuten, zelf niet aanwezig om in een live-uitzending van Eurosport de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen. Het is voor het eerst dat de 30-jarige Zoetermeerder, woonachtig in Monaco, de prijs krijgt toegewezen. Van Baarle won dit jaar de voorjaarsklassieker Parijs-Roubaix. Hij stapt deze winter over van Ineos Grenadiers naar Jumbo-Visma.
"Het was een ongelooflijk voorjaar. Daar werk je ook hard voor", vertelde Van Baarle via een videoverbinding vanuit het Spaanse Denia. "Dat het zo uitpakt had ik niet durven dromen. Met mijn tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen was ik al superblij en twee weken later knal ik er zo'n solo uit in Parijs-Roubaix."
Vierde keer
In 2021 werd baanrenner Harrie Lavreysen gekroond tot beste renner van het jaar. Hij was nu ook een van de concurrenten van Van Baarle, net als onder anderen Mathieu van der Poel en Thymen Arensman.
Voor Van Vleuten (40) was het de vierde keer dat ze de Keetie van Oosten-Hage Trofee kreeg. Ze won dit jaar de Giro, de Tour en de Vuelta en werd in september ook nog wereldkampioen op de weg. Van Vleuten, die nog een jaar doorgaat als renster van het Spaanse Movistar, kreeg de prijs vorig jaar ook toegekend, net als in 2017 en 2019. Ze is woensdag ook kandidaat bij de verkiezing voor Sportvrouw van het Jaar.
De prijs voor de Wielrenner van de Toekomst (m/v) ging naar Fem van Empel. De 20-jarige veldrijdster en wegrenster uit Den Dungen maakte deze winter indruk door al zes wereldbekerwedstrijden te winnen. Zaterdag liep ze bij een val in de cross van Val di Sole een blessure op. Daardoor kon ze de bijbehorende Gerrie Knetemann Trofee niet in ontvangst nemen.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
7 minuten geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
2 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
2 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.
2 uur geledenHINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.
3 uur geleden