Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle en Kruijswijk missen Tour de France

Van Baarle en Kruijswijk missen Tour de France

SAINT-PRIEST (ANP) - Dylan van Baarle en Steven Kruijswijk missen de Tour de France. De twee wielrenners van Visma - Lease a Bike waren donderdag betrokken bij een valpartij in het Critérium du Dauphiné.

"Na de zware crash van vandaag zijn Van Baarle en Kruijswijk naar het ziekenhuis gebracht. Uit onderzoek is gebleken dat Dylan zijn sleutelbeen heeft gebroken en een operatie nodig heeft. Steven heeft een kleine breuk in zijn heup, die met rust zal genezen. We zijn erg teleurgesteld om te moeten melden dat we beide renners moeten missen in de Tour de France. Wij wensen hen het allerbeste bij hun herstel", schrijft de ploeg op X.

Visma - Lease a Bike is bezig aan een ongelukkig jaar na de zware val van tweevoudig Tourwinnaar Jonas Vingegaard in de Ronde van Baskenland in april en de vele uitvallers in de Giro d'Italia vorige maand. Het is nog altijd onzeker of Vingegaard op tijd fit is om opnieuw mee te doen aan de Ronde van Frankrijk, die 29 juni begint.

Geen winnaar

De 36-jarige Kruijswijk werd in 2019 derde in de Tour, de vier jaar jongere Van Baarle heeft de 32e plek als beste eindklassering.

Directeur Richard Plugge liet zich kritisch uit over de wedstrijdleiding van de Franse rittenkoers Critérium du Dauphiné. "Zou dit ook in de Formule 1 gebeuren?" , schreef de directeur van wielerploeg Visma - Lease a Bike op X. "Of zou de veiligheidsorganisatie daar wel op voorhand maatregelen nemen?"

De vijfde etappe van het Critérium du Dauphiné kreeg geen winnaar en ook blijft het algemeen klassement zoals dit was voor de rit van donderdag. De rit werd volgens de organisatie geneutraliseerd "door een aanhoudend gebrek aan beschikbare medische hulp".

Meer uit Sport

Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

50 minuten geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

3 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

7 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

8 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

9 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

9 uur geleden
Wiebes sprint naar unieke derde zege op rij in Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.

11 uur geleden