Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle (Denk): Maccabi had niet moeten komen

Van Baarle (Denk): Maccabi had niet moeten komen

DEN HAAG (ANP) - De wedstrijd tussen Maccabi Tel Aviv en Ajax had verboden moeten worden, zegt Denk-leider Stephan van Baarle. Waar conservatievere politici spreken van een 'Jodenjacht' die vorige week in Amsterdam zou hebben plaatsgevonden, heeft Van Baarle het over "Arabierenjacht, Palestijnenjacht en moslimjacht".

De Amsterdamse autoriteiten hebben overwogen de wedstrijd te verbieden, staat in een feitenrelaas dat met de Amsterdamse gemeenteraad is gedeeld. Maar voor die stap ontbrak een juridische onderbouwing, en bovendien zou de situatie in de hoofdstad "onhoudbaar" worden omdat er al veel supporters waren. Ook tijdens de voorbereidingen zagen de burgemeester, politiechef en hoofdofficier van justitie geen redenen om de wedstrijd te verbieden.

"Ik heb uiteraard alle beelden gezien", antwoordt Van Baarle op vragen van de pers over de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters. "En ik zeg dat ik geweld altijd afkeur en alle vormen van discriminatie afkeur."

Meer uit Binnenland

Suriname zoekt via Interpol naar verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.

3 uur geleden
België pakt verdachten uit Nederland op na vondst drugslab

BREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.

3 uur geleden
Aanhoudingen voor uitbuiting, mensensmokkel bij restaurantketens

DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.

5 uur geleden
Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

7 uur geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Groep stelt minister aansprakelijk zaak lek bevolkingsonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.

7 uur geleden
Merwedebrug eind september dagen dicht voor nieuw asfalt

UTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.

7 uur geleden