Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Baarle (Denk): Maccabi had niet moeten komen

Van Baarle (Denk): Maccabi had niet moeten komen

DEN HAAG (ANP) - De wedstrijd tussen Maccabi Tel Aviv en Ajax had verboden moeten worden, zegt Denk-leider Stephan van Baarle. Waar conservatievere politici spreken van een 'Jodenjacht' die vorige week in Amsterdam zou hebben plaatsgevonden, heeft Van Baarle het over "Arabierenjacht, Palestijnenjacht en moslimjacht".

De Amsterdamse autoriteiten hebben overwogen de wedstrijd te verbieden, staat in een feitenrelaas dat met de Amsterdamse gemeenteraad is gedeeld. Maar voor die stap ontbrak een juridische onderbouwing, en bovendien zou de situatie in de hoofdstad "onhoudbaar" worden omdat er al veel supporters waren. Ook tijdens de voorbereidingen zagen de burgemeester, politiechef en hoofdofficier van justitie geen redenen om de wedstrijd te verbieden.

"Ik heb uiteraard alle beelden gezien", antwoordt Van Baarle op vragen van de pers over de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters. "En ik zeg dat ik geweld altijd afkeur en alle vormen van discriminatie afkeur."

Meer uit Binnenland

De Jonge: bestrijden virus belangrijker dan impact maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Volgens voormalig zorgminister Hugo de Jonge was het bestrijden van het coronavirus belangrijker dan de schade die ontstond door de maatregelen die daarvoor werden getroffen. "Het ging over vraagstukken van leven en dood en dat moet het zwaarst wegen", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

9 minuten geleden
De Jonge was veeleisend: honderden mensen werkten in vakantie

DEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge was als minister van Volksgezondheid veeleisend tijdens de coronapandemie. Tijdens de kerstvakantie van 2020 werkten hij en "honderden medewerkers" van zijn ministerie iedere dag. "Mensen hebben zich echt binnenstebuiten gewerkt."

37 minuten geleden
Nog geen aanhoudingen na vuurwerkincident Feyenoord-Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Elf dagen na de voetbalwedstrijd waarbij Feyenoord-supporters vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur, heeft de politie nog geen aanhoudingen verricht. Zeven mensen uit het vak van Cambuur raakten op 23 augustus gewond door het vuurwerk. Dinsdag na het incident maakte de politie bekend camerabeelden te bestuderen om mogelijke daders te kunnen opsporen.

54 minuten geleden
Geen watertekort meer, maar gevolgen droogte nog maanden voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Na zeven weken is in Nederland geen sprake meer van een landelijk watertekort. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft na overleg binnen het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer ook Rijkswaterstaat en de waterschappen zitten, besloten om de situatie af te schalen van een 'feitelijk watertekort' naar een 'dreigend watertekort'. Regionaal blijven in diverse gebieden wel droogtemaatregelen van kracht.

1 uur geleden
Fietser (13) overleden na aanrijding met auto in Hoorn

HOORN (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Hoorn is overleden nadat hij werd aangereden door een auto, meldt de politie. Het kind fietste op de Rijnweg in de Noord-Hollandse plaats toen hij woensdag rond 14.30 uur door het voertuig werd geraakt. Hij overleed in het ziekenhuis.

1 uur geleden
ON!: Strijd voor voortbestaan gaat onverminderd door

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) gaat "onverminderd door" met de "strijd voor ons voortbestaan". Dat heeft omroepdirecteur Peter Vlemmix gemeld aan het ANP. De aanleiding is de brief van het Commissariaat voor de Media aan de minister, waarin staat dat ze de erkenning van de omroep kan intrekken. Volgens de toezichthouder is daar voldoende aanleiding voor.

1 uur geleden
Man (18) met vuurwapen en munitie aangehouden op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is woensdag een 18-jarige man aangehouden die een vuurwapen bij zich had. Dat maakt de Koninklijke Marechaussee donderdag bekend. Het wapen werd aangetroffen in zijn nektas. De verdachte zit nog vast.

1 uur geleden