Van Baarle (Denk): Maccabi had niet moeten komen
DEN HAAG (ANP) - De wedstrijd tussen Maccabi Tel Aviv en Ajax had verboden moeten worden, zegt Denk-leider Stephan van Baarle. Waar conservatievere politici spreken van een 'Jodenjacht' die vorige week in Amsterdam zou hebben plaatsgevonden, heeft Van Baarle het over "Arabierenjacht, Palestijnenjacht en moslimjacht".
De Amsterdamse autoriteiten hebben overwogen de wedstrijd te verbieden, staat in een feitenrelaas dat met de Amsterdamse gemeenteraad is gedeeld. Maar voor die stap ontbrak een juridische onderbouwing, en bovendien zou de situatie in de hoofdstad "onhoudbaar" worden omdat er al veel supporters waren. Ook tijdens de voorbereidingen zagen de burgemeester, politiechef en hoofdofficier van justitie geen redenen om de wedstrijd te verbieden.
"Ik heb uiteraard alle beelden gezien", antwoordt Van Baarle op vragen van de pers over de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters. "En ik zeg dat ik geweld altijd afkeur en alle vormen van discriminatie afkeur."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden bepaalt op zijn vroegst op 9 december, maar mogelijk pas eind februari, of de Staat en enkele anderen mensen hebben misleid bij de vaccinatie tegen het coronavirus. Een coronasceptische club, Recht OpRecht, zegt dat dit is gebeurd en heeft daarom een bodemprocedure aangespannen. Die diende donderdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-studenten gaan op de lange termijn toch meer dan 2,5 procent rente betalen over hun studielening. D66, VVD en CDA hadden een maximum opgeschreven in het coalitieakkoord, maar onderwijsminister Rianne Letschert constateert in een Kamerbrief dat de gereserveerde 40 miljoen euro per jaar niet genoeg is om de rente voldoende te drukken.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
11 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
14 uur geleden