Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Avermaet eerste winnaar virtuele Ronde van Vlaanderen

Van Avermaet eerste winnaar virtuele Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Wielrenner Greg Van Avermaet heeft de zege gepakt in de eerste virtuele versie van de Ronde van Vlaanderen. De 34-jarige Belgische wielrenner van CCC kwam solo over de streep 'in Oudenaarde' voor zijn landgenoot Oliver Naesen en de Ier Nicolas Roche. De regerend olympisch kampioen heeft de echte versie van 'Vlaanderens Mooiste' nog nooit gewonnen.

Het is de eerste keer dat een wielerorganisator op deze manier een virtuele race tussen profrenners heeft georganiseerd. Dertien renners hadden zondag thuis hun fiets zonder achterwiel geplaatst in een moderne versie van een rollerbank, die computergestuurd het ware koersen nabootst. De wielrenners moesten daarbij wel echt fysieke inspanningen leveren en tot het uiterste gaan in eigen huis.

Het virtuele parcours van de Ronde van Vlaanderen was 32 kilometer lang. De renners moesten drie bekende beklimmingen over, de Kruisberg, de Oude Kwaremont en de Paterberg. Het Belgische talent Remco Evenepoel 'ging er al snel na de start vandoor'. Hij kreeg gezelschap van zijn landgenoot Thomas De Gendt en de Italiaan Alberto Bettiol, de winnaar van de echte Ronde in 2019. Ook Sunweb-renner Roche sloot later weer aan en daarna de Belgen Van Avermaet en Naesen.

Paterburg

Op de Paterberg demarreerde Van Avermaet en moest Evenepoel passen. Roche, Naesen en De Gendt achtervolgden de Belg maar wisten hem niet meer te achterhalen. Sterker nog, Van Avermaet, die eerder wel al succesvol was in de echte Parijs-Roubaix, liep steeds verder uit en had op de finish twintig seconden voorsprong.

"Ik heb een beetje zoals in het echt alles op 'de Pater' gezet", aldus Van Avermaet die bij Sporza zei dat hij in het begin moest wennen aan de snelheid. "Ik denk dat mijn hartslag al lang niet zo hoog is geweest."

Mike Teunissen van Jumbo-Visma, de enige Nederlandse deelnemer, finishte als negende. Zijn ploeggenoot Wout van Aert werd achtste. De Australiër Michael Matthews (Sunweb) haalde de finish niet. Hij moest opgeven met mechanische pech.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

9 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

11 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

11 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

13 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

18 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

19 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

1 dag geleden