Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Avermaet eerste winnaar virtuele Ronde van Vlaanderen

Van Avermaet eerste winnaar virtuele Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Wielrenner Greg Van Avermaet heeft de zege gepakt in de eerste virtuele versie van de Ronde van Vlaanderen. De 34-jarige Belgische wielrenner van CCC kwam solo over de streep 'in Oudenaarde' voor zijn landgenoot Oliver Naesen en de Ier Nicolas Roche. De regerend olympisch kampioen heeft de echte versie van 'Vlaanderens Mooiste' nog nooit gewonnen.

Het is de eerste keer dat een wielerorganisator op deze manier een virtuele race tussen profrenners heeft georganiseerd. Dertien renners hadden zondag thuis hun fiets zonder achterwiel geplaatst in een moderne versie van een rollerbank, die computergestuurd het ware koersen nabootst. De wielrenners moesten daarbij wel echt fysieke inspanningen leveren en tot het uiterste gaan in eigen huis.

Het virtuele parcours van de Ronde van Vlaanderen was 32 kilometer lang. De renners moesten drie bekende beklimmingen over, de Kruisberg, de Oude Kwaremont en de Paterberg. Het Belgische talent Remco Evenepoel 'ging er al snel na de start vandoor'. Hij kreeg gezelschap van zijn landgenoot Thomas De Gendt en de Italiaan Alberto Bettiol, de winnaar van de echte Ronde in 2019. Ook Sunweb-renner Roche sloot later weer aan en daarna de Belgen Van Avermaet en Naesen.

Paterburg

Op de Paterberg demarreerde Van Avermaet en moest Evenepoel passen. Roche, Naesen en De Gendt achtervolgden de Belg maar wisten hem niet meer te achterhalen. Sterker nog, Van Avermaet, die eerder wel al succesvol was in de echte Parijs-Roubaix, liep steeds verder uit en had op de finish twintig seconden voorsprong.

"Ik heb een beetje zoals in het echt alles op 'de Pater' gezet", aldus Van Avermaet die bij Sporza zei dat hij in het begin moest wennen aan de snelheid. "Ik denk dat mijn hartslag al lang niet zo hoog is geweest."

Mike Teunissen van Jumbo-Visma, de enige Nederlandse deelnemer, finishte als negende. Zijn ploeggenoot Wout van Aert werd achtste. De Australiër Michael Matthews (Sunweb) haalde de finish niet. Hij moest opgeven met mechanische pech.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

5 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

6 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

8 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

12 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

12 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

12 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

19 uur geleden