Van Avermaet eerste winnaar virtuele Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - Wielrenner Greg Van Avermaet heeft de zege gepakt in de eerste virtuele versie van de Ronde van Vlaanderen. De 34-jarige Belgische wielrenner van CCC kwam solo over de streep 'in Oudenaarde' voor zijn landgenoot Oliver Naesen en de Ier Nicolas Roche. De regerend olympisch kampioen heeft de echte versie van 'Vlaanderens Mooiste' nog nooit gewonnen.
Het is de eerste keer dat een wielerorganisator op deze manier een virtuele race tussen profrenners heeft georganiseerd. Dertien renners hadden zondag thuis hun fiets zonder achterwiel geplaatst in een moderne versie van een rollerbank, die computergestuurd het ware koersen nabootst. De wielrenners moesten daarbij wel echt fysieke inspanningen leveren en tot het uiterste gaan in eigen huis.
Het virtuele parcours van de Ronde van Vlaanderen was 32 kilometer lang. De renners moesten drie bekende beklimmingen over, de Kruisberg, de Oude Kwaremont en de Paterberg. Het Belgische talent Remco Evenepoel 'ging er al snel na de start vandoor'. Hij kreeg gezelschap van zijn landgenoot Thomas De Gendt en de Italiaan Alberto Bettiol, de winnaar van de echte Ronde in 2019. Ook Sunweb-renner Roche sloot later weer aan en daarna de Belgen Van Avermaet en Naesen.
Paterburg
Op de Paterberg demarreerde Van Avermaet en moest Evenepoel passen. Roche, Naesen en De Gendt achtervolgden de Belg maar wisten hem niet meer te achterhalen. Sterker nog, Van Avermaet, die eerder wel al succesvol was in de echte Parijs-Roubaix, liep steeds verder uit en had op de finish twintig seconden voorsprong.
"Ik heb een beetje zoals in het echt alles op 'de Pater' gezet", aldus Van Avermaet die bij Sporza zei dat hij in het begin moest wennen aan de snelheid. "Ik denk dat mijn hartslag al lang niet zo hoog is geweest."
Mike Teunissen van Jumbo-Visma, de enige Nederlandse deelnemer, finishte als negende. Zijn ploeggenoot Wout van Aert werd achtste. De Australiër Michael Matthews (Sunweb) haalde de finish niet. Hij moest opgeven met mechanische pech.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
15 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
16 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
16 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden