Van Ass: we zijn ezels dat we pas in kwartfinales wakker werden
TOKIO (ANP) - Hockeyer Seve van Ass baalt ervan dat een "intense periode ruk wordt afgesloten". Oranje werd op de Olympische Spelen al in de kwartfinales uitgeschakeld door Australië. Het betekende het einde van het tijdperk van bondscoach Max Caldas.
"Ik ben waanzinnig teleurgesteld", zei Van Ass. "Maar als je naar het hele toernooi kijkt, dan hebben we het niet per se vandaag weggegeven. We zijn gewoon ontzettende ezels dat we pas in de kwartfinales wakker zijn geworden."
Na de teleurstellende groepsfase werd Oranje bij de laatste acht gekoppeld aan het sterke Australië. Oranje deed niet onder voor de nummer 1 van de wereld, maar gaf in de shoot-outs niet thuis. Van Ass: "We oogden wat vermoeid, terwijl we het normaal juist goed doen in shoot-outs."
Koppen bij elkaar gestoken
Oranje kwam heel anders voor de dag dan in de vijf voorgaande duels, waarvan er slechts twee werden gewonnen. "Na de laatste groepswedstrijd hebben we tot diep in de nacht de koppen bij elkaar gestoken en echt de boel op scherp gezet", aldus Van Ass.
"Als we dit vanaf de eerste pot hadden gedaan, dan hadden we het verder geschopt in het toernooi. We knokten vandaag voor wat we waard zijn. Het was nog steeds geen goed hockey, zo eerlijk moeten we zijn, maar we hadden wel meer overtuiging en energie. Aanvallend hebben we echter te weinig gebracht en we hebben te weinig kansen gecreëerd. We hebben dit toernooi veel te veel belegerd en dat is niet ons spel."
In de spiegel kijken
Jeroen Hertzberger onderstreepte de woorden van Van Ass dat Oranje het niet in de kwartfinales heeft laten liggen. "We moeten gewoon in de spiegel kijken en kijken hoe het kan dat je in de poule vierde wordt", zei Hertzberger, die een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige tegenstanders had gezien.
"Als je deze tien keer speelt, dan valt hij vijf keer hun kant op en vijf keer onze kant op. In de shoot-outs sta je vijf keer één-op-één met de keeper. Wij missen er drie en zij maken er drie. Als je daar naar kijkt, hebben we terecht verloren. Maar ik baal niet zo zeer van deze wedstrijd, vooral van onze eerste vijf."
Hoe de toekomst van het team en van hemzelf eruit ziet, kon de 35-jarige Hertzberger nog niet zeggen. "Daar gaan we nu rustig naar kijken. In Nederland heb je niet alles zelf in de hand dus ik weet niet of ik er over drie jaar weer bij ben. Maar daar moet ik nu even niet aan denken."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
9 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
12 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
14 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
14 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
14 uur geleden